S-350 hava savunma sisteminin ilk testi gerçekleşti - M5 Dergi
Savunma Haberleri

S-350 hava savunma sisteminin ilk testi gerçekleşti

Abone Ol 

Rus birliklerindeki S-300 füze komplekslerinin yerini alacak S-350 hava savunma sisteminin ilk testinin başarıyla gerçekleştiği bildirildi.

S-400’lerin de üreticisi olan Rusya merkezli havacılık ve savunma şirketi Almaz-Antey Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Rus birliklerinin gelişmiş S-350 ‘Vityaz’ havadan havaya füze sisteminin ilk testinin başarıyla gerçekleştiğini ve Rusya Savunma Bakanlığı’nın sistemi teslim aldığını duyurdu.

lmaz-Antey basın bürosu yaptığı açıklamada, “Almaz-Antey Grubu, S-350 ‘Vityaz’ hava savunma füze sisteminin ilk setini Rusya Savunma Bakanlığı’na teslim etti. Resmi tören, geçen gün Astrakan Bölgesi Kapustin Yar test sahasında yapıldı.”  denildi.

Basın ofisi S-350 hava savunma sisteminin, teslimat ve kabul testlerini başarıyla geçtiğini açıkladı.

Sistemin Savunma Bakanlığı’na teslimatı sırasında, gerçek hava hedeflerinin takibi ve farklı gerçek hedeflerle testler yapıldığı bildirildi.

S-350 VİTYAZ

S-350 ‘Vityaz’ yerden havaya füze sistemi, Almaz-Antey savunma üreticisi tarafından hava savunması için geliştirilmiş olup, maksimum 60 kilometre yarıçapında ve maksimum 30 kilometre yükseklikteki hedeflere vurabilir. S-350 hem aerodinamik hem de balistik hedeflerle savaşacak şekilde tasarlanmıştır. Bir S-350 fırlatıcı 12 adet havadan havaya füze taşıma kapasitesine sahiptir.

M5 Haber Merkezi

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close