ABD S-400'lerin frekanslarını ele geçirdi - M5 Dergi
Savunma Haberleri

ABD S-400’lerin frekanslarını ele geçirdi

Abone Ol 

ABD ordusunun, Suriye’nin Hmeymim Hava Üssü’nde bulunan S-400 hava savunma sistemlerinin frekanslarını ele geçirdiği, frekansların başarıyla çözülmesi halinde, ABD savaş uçaklarının Rus S-400’leri atlatabileceği öne sürüldü.

ABD Hava Kuvvetleri’nin Suriye’nin Hmeymim Hava Üssü’nde bulunan S-400 hava savunma sistemlerinin frekanslarını hava üssünün yakınlarında uçan keşif uçağını kullanarak ele geçirildiği, elde edilen kodların deşifre edilmesi halinde S-400’lerin oluşturduğu tehditleri etkisiz hale getirebileceği iddia edildi.

Rus Free News’in haberine göre, ABD’nin Boeing P-8 Poseidon keşif uçağı S-400 sistemlerinin kullandığı frekansları elde etmek için daha önce Kırım kıyısı boyunca uçtu, ancak bölgedeki Rus anti-hava sistemlerinin kullandığı frekansları belirleyemedi.

Ancak keşif uçağının Suriye üzerinde yaptığı uçuşlarda Suriye’de bulunan S-400 sistemlerinin kullandığı frekansları ele geçirdiği bildirildi. Frekansların Kırım’da bulunan sistemlerden farklı olduğu da aktarıldı.

RUS PİLOT: FRREKANSLARI ELE GEÇİRDİLER FAKAT DEŞİFRE ETMELERİ GEREKİYOR

Rus pilotu Yuri Sytnik konuyla ilgili olarak Free News’e verdiği demeçte, “ABD Hava Kuvvetleri, Suriye’de Boeing P-8 Poseidon uçağına karşı kullanılmaya başlanan sistemlerimizi (S-400) dikkate alarak frekanslarımızı not ediyor. Ancak bu frekansları deşifre etmeleri gerekiyor. Bu normal bir uygulamadır. Onlar yeteneklerimizi test ediyorlar ve keşif yapıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Sytnik, Boeing P-8 Poseidon uçağı hakkında ise, “Bu uçak tam bir laboratuvar. Uçakta 20 kişilik bir ekip var. Özel bir kabin içinde, radyo dalgalarını izliyor ve sinyal istihbaratı topluyor.” dedi.

M5 Haber Merkezi

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close