Hakkımızda - M5 Dergi

Hakkımızda

Tarihçe

M5 Dergisi, savunma ve strateji alanlarında 1974 yılından bu yana devam eden Türkiye’nin tek ve en köklü yayın organıdır. Kurulduğu dönemde Kıbrıs Barış Harekatı sonrası yaşanan ambargo süreçlerine yanıt niteliği taşıyan milli savunma hamlelerine destek veren ve sonrasında savunma alanındaki gelişmelerin global ölçekte duyurulması konusunda da önemli çalışmalara imza atan M5, Türkiye’nin bölgesel ve küresel etkinliğinin artırılması için de yabancı strateji kuruluşlarıyla ve yayın organlarıyla çeşitli alanlarda işbirliği gerçekleştirmektedir.

46 Yılda savunma ve strateji alanında markalaşan, 2000’li yılların başında yayın hayatına ara veren M5, 2017 yılında gazeteci Abdülkadir ÖZKAN‘ın girişimiyle yeniden yayın hayatına geri döndü. Yeni bir sinerjiyle yola çıkan M5, Türk savunma sanayiindeki büyük atılımları ve paydaşlarından farklı olarak savunmaya bağlı stratejik gelişmeleri derinlemesine aktaran analizleri sayesinde sektördeki farklılığını sürdürmeye devam etti.

Yayın Politikası

M5 Dergisi, ağırlıklı olarak Türkiye’nin milli ve yerli savunma sanayii hamlelerinin ve bu alanda üretim yapan büyük, orta ve küçük ölçekli işletmelerin küresel ölçekte tanıtımlarının yanı sıra savunma teknolojileri ve stratejik düşünme konusunda gençlerin gelişimini hedefleyen bir yayın misyonuyla hareket etmektedir. M5, askeri teknolojilerin yanında dış politika, ülke analizleri/raporlamaları, güncel gelişmeler, kısa, orta ve uzun vadeli strateji ve güvenlik perspektifi sunan bir düşünce kuruluşu olma hedefiyle hareket etmektedir.

Kadro

M5, yeni dönemde güçlü kadrosu sayesinde Türk savunma sanayii ve güvenlik politikaları alanında lider marka olma özelliğini devam ettirmektedir. Deneyimli gazeteci Ardan Zentürk‘ün genel yayın yönetmenliğinde yayın hayatına devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı
Abdülkadir Özkan

Genel Yayın Yönetmeni
Ardan Zentürk
[email protected]

Başdanışman
Mete Yarar

Yayın Danışmanı
Gökhan Ertaş

Yayın Koordinatörü
Abdullah Şentürk
[email protected]

Ankara Temsilcisi
Yusuf Alabarda

Washington DC Temsilcisi
Anıl Sural

Haber Merkezi
Haber Merkezi İletişim
[email protected]
Ela Türkmen
[email protected]
Abdullah Şentürk
[email protected]
Gökhan Ertaş
[email protected]
Adem Kılıç
[email protected]

S. Yazı İşleri Müdürü
Murat D. Erker

Danışma Kurulu
Em. Tümgeneral Beyazıt Karataş
Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın
Prof. Dr. Turan Erol
Prof. Dr. Cengiz Şişman

Back to top button
Close
Close