Taktik giyim ürünlerinde yerli üretim gücü - M5 Dergi
MakalelerSayı 348 Temmuz 2020

Taktik giyim ürünlerinde yerli üretim gücü

Abone Ol 

YDS, farklı iklim koşullarına ve zorlu arazi şartlarına uygun taktik giyim ürünlerinde, her geçen gün zenginleştirdiği ürün yelpazesi ile kendi alanında olduğu gibi bu pazarda da öncü bir Türk markası olarak öne çıktı.

Askeri ve sivil tüm doğa aktiviteleri ile ilgilenenlerin bir numaralı tercihi olan Taktik giyim tarzı, sağlamış olduğu rahatlık, dayanıklılık ve kullanım kolaylıklarından dolayı günlük hayatta giderek yaygınlaşmaktadır. Bu ürünlerin kullanıcıya hem özgüven sağlaması, hem de kullanıcının performans ve konforunu artırması, her türlü hava koşulları için uygun çözümler üretmesi gibi pek çok etken, ürünleri tercih edilme noktasında oldukça cazip kılmaktadır.

Geçen sayımızda YDS’nin, farklı iklim koşullarına ve zorlu arazi şartlarına uygun Taktik Giyim ürünlerinde, her geçen gün zenginleştirdiği ürün yelpazesi ile kendi alanında olduğu gibi bu pazarda da öncü bir Türk markası haline geldiğini aktarmıştık. Asker ve Güvenlik alanında bir dünya markası olan YDS, Taktik Giyim ürünleri alanında da dünya çapında kilit bir oyuncu olacağını göstermektedir. YDS’nin dünden bugüne taşıdığı marka felsefesi ise bunu kanıtlar niteliktedir.

“Fiziki koşullar seni zorladığında, mücadeleci ruhun, cesaretini sınamaya başlar. Zorluklar yağmur, çamur, ateş, kar gibi koşullardan ibaret gibi görünür. Oysa asıl zorluk, yolun bittiği yerde, o çok büyük tümsekten atlamanı ve yola devam etmeni sağlayan cesareti yakalayabilmek, korkunu yenebilmektir. Gerçek zaferin korkunu yenmek, gerçek hediyen ise birkaç saniye öncesine göre daha güçlenmiş olan mücadeleci ruhundur. Mücadelende tek ihtiyacın olan, seni asla yarı yolda bırakmayacak, her hareketinde sana eşlik edecek, içindeki güce güç katacak bir yol arkadaşıdır”.

Asker ve Güvenlik alanında bir dünya markası olan YDS, Taktik Giyim ürünleri alanında da dünya çapında kilit bir oyuncu olacağını göstermektedir. YDS’nin dünden bugüne taşıdığı marka felsefesi ise bunu kanıtlar niteliktedir.

AVRUPA VE ORTADOĞU’NUN EN BÜYÜK ÜRETİCİSİ

Ankara’da 100 bin m²’lik bir alan üzerinde bulunan tesislerinde, dünyadaki en son teknolojileri bünyesinde barındıran YDS, yıllık 6 milyon çiftlik teknik bot üretimiyle Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük üreticisi ve sektörünün lideridir. Aynı zamanda geniş bir tedarik zinciri ve araştırma ağına da sahip olan firma;

• Gore-Tex, Vibram, Invista, Bayer, Cordura… Vb. alanında lider firmalarla çalışmaktadır.

• Tasarımdan teknolojiye, işlevsellik, bütünüyle kaliteli ürünler üretme ve sürekli iyileştirme için, dünyanın önde gelen test merkezi SATRA Technology Centre ve TURKAK tarafından akredite TEKNOTEKS Laboratuvarına sahiptir.

• Satın almadan başlayarak ürünlerin müşterilere ulaşmasına dek, tedarik zincirinin tüm süreçlerinde barkod sistemiyle üretilen her türlü ürünü takip edip, olası hataları en aza indirgemektedir. • Düzenli AR-GE yatırımları ile kendi “know-how”ını geliştirmektedir.

• Doğrudan enjeksiyon sistemi ile üretim, çift yoğunluklu kauçuk enjeksiyon taban uygulamaları ile dünya çapında yeni ve gelişmiş teknolojilerin öncülüğünü yapmaktadır.

YDS, Avrupa ve Ortadoğu’nun en gelişmiş makine parkuru ve sahip olduğu EN ISO 20345/20347, ISO 9001, OHSAS 18001 gibi uluslararası belgelerle, Türkiye’de Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere, İngiltere, Rusya, Danimarka, Umman, Ürdün, Suudi Arabistan, Katar, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Moğolistan, Kırgızistan, Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan gibi ülkelerin bulunduğu, Avrupa ve dünya çapında 50 ülkeye ihracat yaparak ordulara ve diğer sektör çalışanlarına da hizmet sunmaktadır.

Avrupa ve NATO standartlarına uygun üretilen askeri ve iş güvenliği ürünleri, YDS’den tüm uluslararası kuruluşlara ulaşmaktadır. Bunun yanı sıra 2003 yılında bünyesine kattığı Goliath markası ve ekibiyle, İngiltere’nin teknik ayakkabı/bot alanında en önemli tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

Dünyanın en fazla tercih edilen teknik bot markası olma yolculuğunda YDS için hiçbir koşulda zor yok!

Ankara’da 100 bin m²’lik bir alan üzerinde bulunan tesislerinde, dünyadaki en son teknolojileri bünyesinde barındıran YDS, yıllık 6 milyon çiftlik teknik bot üretimiyle Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük üreticisi ve sektörünün lideridir. Aynı zamanda geniş bir tedarik zinciri ve araştırma ağına da sahip olan firma; • Gore-Tex, Vibram, Invista, Bayer, Cordura… Vb. alanında lider firmalarla çalışmaktadır.

• Tasarımdan teknolojiye, işlevsellik, bütünüyle kaliteli ürünler üretme ve sürekli iyileştirme için, dünyanın önde gelen test merkezi SATRA Technology Centre ve TURKAK tarafından akredite TEKNOTEKS Laboratuvarına sahiptir.

• Satın almadan başlayarak ürünlerin müşterilere ulaşmasına dek, tedarik zincirinin tüm süreçlerinde barkod sistemiyle üretilen her türlü ürünü takip edip, olası hataları en aza indirgemektedir.

• Düzenli AR-GE yatırımları ile kendi “know-how”ını geliştirmektedir.

• Doğrudan enjeksiyon sistemi ile üretim, çift yoğunluklu kauçuk enjeksiyon taban uygulamaları ile dünya çapında yeni ve gelişmiş teknolojilerin öncülüğünü yapmaktadır.

YDS, Avrupa ve Ortadoğu’nun en gelişmiş makine parkuru ve sahip olduğu EN ISO 20345/20347, ISO 9001, OHSAS 18001 gibi uluslararası belgelerle, Türkiye’de Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere, İngiltere, Rusya, Danimarka, Umman, Ürdün, Suudi Arabistan, Katar, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Moğolistan, Kırgızistan, Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan gibi ülkelerin bulunduğu, Avrupa ve dünya çapında 50 ülkeye ihracat yaparak ordulara ve diğer sektör çalışanlarına da hizmet sunmaktadır. Avrupa ve NATO standartlarına uygun üretilen askeri ve iş güvenliği ürünleri, YDS’den tüm uluslararası kuruluşlara ulaşmaktadır. Bunun yanı sıra 2003 yılında bünyesine kattığı Goliath markası ve ekibiyle, İngiltere’nin teknik ayakkabı/bot alanında en önemli tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

 

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close