Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov: "Modern tarihte hiç bu kadar şiddetli çatışmalar yaşamadık" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov: “Modern tarihte hiç bu kadar şiddetli çatışmalar yaşamadık”

Abone Ol 

Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov Ukrayna’ya tüm Batı’nın yardım ettiğini söyleyerek Rus ordusunun ülkenin modern tarihinde hiç bu kadar şiddetli çatışma yaşamadığını ifade etti.

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Rus ordusuna Ukrayna’daki savaşta neredeyse tüm Batı’nın karşı koyduğunu, ülkenin modern tarihinde hiç bu kadar şiddetli çatışmalar yaşamadığını söyledi.

TÜM BATI BİZE KARŞI

Gerasimov, “Modern Rusya hiçbir zaman bu kadar yüksek düzeyde ve yoğunlukta çatışmalar yaşamadı. Ülkemize ve ordumuza bugün neredeyse tüm kolektif Batı karşı koyuyor” ifadelerini kullandı.

Durumu istikrara kavuşturmak, yeni bölgeleri korumak ve taarruza geçmek için kısmi seferberlik gerçekleştirdiklerini söyleyen Genelkurmay Başkanı, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra böyle adımların atılmadığını anımsattı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in belirlediği hedeflere ulaşmak için gereken tedbirleri aldıklarını kaydeden Gerasimov, mevcut askeri tehditler dikkate alınarak Rusya’nın güvenliğini sağlamaya devam ettiklerini söyledi.

7. ASKERİ DESTEK PAKETİNE ONAY

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB Dışişleri Bakanları toplantısının ardından yaptığı açıklamada, AB ülkelerinin Ukrayna’ya 7’inci askeri destek paketi üzerinde anlaştığını belirtti.

49 MİLYAR EUROLUK DESTEK

Borrell, AB yardımlarının 500 milyon euro ek bütçe ile toplamda 49 milyar euroluk bir AB desteği düzeyine ulaşıldığını söyledi. Bu yardımlarla AB’nin Ukrayna’ya en çok fon sağlayan yapı olduğunu belirten Borrell, Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ve kendini savunma haklarına bağlı kaldıklarını ancak Rusya’nın bugüne kadar dürüst ve yaşanabilir bir barış yaklaşımda bulunmadığını söyledi.

Kaynak: Haber7

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close