BM Raportörü Albanese: "İsrail çocukları öldürerek, bir halkı kökünden yok ediyor" - M5 Dergi
Gündem

BM Raportörü Albanese: “İsrail çocukları öldürerek, bir halkı kökünden yok ediyor”

Abone Ol 

Birleşmiş Milletler (BM) Filistin Özel Raportörü Francesca Albanese, son 4 yılda dünya genelindeki tüm savaşlarda öldürülen çocuklardan daha fazlasını 5 ayda Gazze’de öldüren İsrail’in “bir halkı kökünden yok ettiğini” belirtti.

Albanese, X sosyal medya platformundan İsrail’in Gazze’de çocukları hedef almasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Çeviri: İsrail 5 ay içinde Philadelphia büyüklüğündeki bir toprak parçasında, son 4 yılda dünya genelinde yaşanan tüm çatışmaların toplamından daha fazla çocuk öldürdü. Bir ulusu köklerinden yok ediyor.

DUDAK UÇUKLATAN BİLANÇO

Birleşmiş Milletler (BM) Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini’nin, 7 Ekim’den bu yana devam eden İsrail saldırılarında Gazze’de öldürüldüğü bildirilen çocuk sayısının son 4 yılda dünya genelinde yaşanan savaşlarda öldürülen çocukların sayısının toplamından fazla olduğu yönündeki açıklamasını yorumlayan Albanese, İsrail’in son 5 aydaki bu çocuk katliamının ABD’deki Philadelphia kenti büyüklüğündeki bir alanda gerçekleştiğine işaret etti.

‘ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLEN SAVAŞ’

Albanese “İsrail (Gazze’de çocukları öldürerek) bir halkı kökünden yok ediyor.” ifadesini kullandı.

Lazzarini, dün yaptığı açıklamada, Gazze’de öldürülen çocuk sayısının son 4 yılda dünya genelinde yaşanan savaşlarda öldürülen çocukların sayısının toplamından fazla olduğunu belirterek “Bu, çocuklar üzerinden yürütülen bir savaş. Çocukların gelecekleri üzerine yürütülen bir savaş.” ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: AA

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close