İsrail David's Sling Hava Savunma Sistemi'nin Gelişmiş Versiyonunu Test Etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrail David’s Sling Hava Savunma Sistemi’nin Gelişmiş Versiyonunu Test Etti

Abone Ol 

İsrail Füze Savunma Teşkilatı ve ABD Füze Savunma Ajansı, İsrail’in ‘David’s Sling’ olarak adlandırdığı hava savunma sistemini test etti.

Adem Kılıç tarafından M5 için çevrilmiştir.

İsrail Savunma Bakanlığı’na bağlı Füze Savunma teşkilatı tarafından gerçekleştirilen DAVID’s SLING hava savunma sistemi testinin simüle edilmiş olan seyir füzeleri ve balistik füze tehditlerine karşı başarılı olduğu açıklandı. Yapılan testte katmanlı hava savunma mimarisine bağlı ARROW, IRON DOME’ın birlikte çalışabilirliği denendi.

Testler, İsrail Hava Kuvvetleri ve Donanması’nın katılımıyla, İsrail’in merkezindeki test sahasından RAFAEL Advanced Defence Systems tarafından yönetildi.

Test sonrası yapılan açıklamada testin en önemli sonucunun çok katmanlı hava savunma mekanizmasında ARROW, DAVID’s SLING ve IRON DOME’ın birlikte çalışabildiğinin göstermesi olarak açıklandı. Bu hava savunma sistemlerinin çatışma sırasında aynı anda tehditleri yakalayabileceği kanıtlanmış oldu.
David’in Sling silah sisteminin geliştirilmesinde ana yüklenici Rafael Advanced Defence Systems, ABD merkezli Raytheon işbirliği ile çalışıyor.

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, DAVID’s SLING ve IRON DOME sistemleri tarafından gerçekleştirilen engelleme testi için; “Multi birleşik durdurma yeteneklerini ilk kez test ettiklerini” söyleyerek
“Bu dünyadaki en gelişmiş hava savunma mekanizmalarından biridir. İsrail’i yakın ve uzak tehditlerden koruyacak.” açıklamasında bulundu.

İsrail Füze Savunma Teşkilatı Başkanı Moshe Patel ise;
“Eşi benzeri görülmemiş bir dizi test gerçekleştirdik. Bu testlerle İsrail’i tehdit eden seyir füzeleri, İHA’lar ve balistik füzeleri çok katmanlı hava savunma sistemi ile durdurabileceğimizi gördük.” ifadelerini kullandı.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close