Mete Yarar: Hoşbulduk - M5 Dergi
DergiMakalelerÖne ÇıkanSayı-346-Mayıs-2020Son sayı

Mete Yarar: Hoşbulduk

Abone Ol 

Evet arkadaşlar, Hoşbulduk.

Önce neden “Hoşbulduk” dediğimi aktarayım.

Birincisi, çok uzun süreden beri tanıdığım arkadaşlarla aynı ortamda, aynı dergide yeniden bir araya geldik. Bu nedenle onların “Hoşgeldin”lerine bir “Hoşbulduk” demek istedim.

İkincisi, bugüne kadar savunma sanayinin içinde olup böyle bir dergiden uzak kaldığım, şimdi de sizlere kavuştuğum için “Hoşbulduk” diyorum.

Birçoğunuzla farklı farklı ortamlarda karşılaştık. Savunma Sanayii Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu toplantılarda, üniversitelerde, IDEF fuarlarında, konferanslarda veya gezilerim sırasında… Her karşılaşmamızda ısrarla benden bir şey talep etmiştiniz. O talebiniz, milli projelere destek vermem, bu projelerin tanıtımına aracı olmamdı.

Evet arkadaşlar, benim de burada bulunma sebebim bu: Arkadaşların büyük emekler harcayarak bugüne getirdikleri M5 Dergisi’ne katkı sunmak, kafamdaki ve sizlerden gelen taleplerinizi hayata geçirebilmek. Bunu da şu andaki arkadaşlarımızla beraber yapacağız. Üniversitelerdeki öğrenciler, konferanslardaki vatansever olarak savunma sanayisini takip edenler, girişimciler ve iş insanları… Artık hepinizin sesi olabilecek bölümleri M5 Dergisi’nde bulabileceksiniz.

Sizden tek talebimiz bize destek vermeniz. Çünkü böyle ortamlar, böyle platformlar ancak sizlerin desteğiyle ayakta kalabilir. Daha mı farklı olmak istiyoruz, daha mı büyük bir ses vermek istiyoruz?

Bu ancak sizlerin katkılarıyla olacak.

Katkı sunacağınıza inanıyoruz. Çünkü ülkemizin savunmasının olmazsa olmazı milli savunma sanayisinin felsefesi artık milletimizin tamamına yakınına yayılmış gibi görünüyor. Yeni Vecihi Hürkuşlar, Nuri Killigillerin oluşacağı bir zemin var. Örneğin günümüzde savunma sanayisi için mücadele yürütenlerden bayrağını devralacak bir üniversite gençliği var. Buralara her gittiğimde, öğrenci arkadaşlarımızla her sohbetimizde bu alana olan ilgi o arkadaşlarımızın gözlerinden okunuyor. Çalışıyorlar, didiniyorlar, topluluklar kurup genç yaşta kendi projelerini geliştirmeye çalışıyorlar. İşte bizler bu çalışmamızda o gençleri bulacağız, sonuna kadar arkalarında duracağız ve onları geleceğimize taşıyacağız.

Bu sektörün motor güçlerinin yanı sıra eli kolu ayağı olan küçük ve orta işletmelerdeki sanayicilerimizi bulacağız. Onların kendilerini göstermesini sağlayacağız, emeklerinin, mücadelelerinin, ortaya çıkardıkları ürünlerin boşa olmadığını göstereceğiz.

Türkiye’nin bir teknoloji yolculuğu var. Bu yolculukta, dinamo artık savunma sanayisi. Bu yolculuk artık sadece askeri araç gereç anlamında katkı sunmuyor. Bu sektörün dinamikleri karşımıza yoğun bakım solunum cihazı üreterek, yerli otomobilde karşımıza çıkıyor. Diğer sektörleri de besliyor, geliştiriyorlar. İşte bu yolculuğun önemini tekrar tekrar anlatmak, sizlerle beraber bir yayın organı oluşturmak için M5 Dergisi’ndeyim.

Bize ulaşabileceğiniz, sesiniz olabileceğimiz ayrı ayrı iletişim kanalları açacağız.

Bu sayede her biriniz kendinizi M5 Dergisi’nde ifade etme ve kendinizden bir parça bulmayı başarabileceksiniz.

Evet, “Hoşbulduk” diyorum. İnşallah yapacağımız işler de hoş olur. Sözü fazla uzatmayacağım.

Az laf çok iş.

Tekrar Hoşbulduk.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close