SAHA EXPO için geri sayım - M5 Dergi
DergiSayı 349 Ağustos 2020

SAHA EXPO için geri sayım

Abone Ol 

Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul, Kasım ayında hem SAHA EXPO’yu hem de SAHAEXPO Sanal Fuarı’nı gerçekleştirecek. Sanal Fuar, Türk savunma sanayinin gücünü sanal dünyaya taşıyan ilk fuar olacak ve 9-13 Kasım tarihleri arasında tüm dünyadan ziyaretçilerine açık olacak.

Türkiye’nin savunma, havacılık ve uzay sanayi üretimindeki yerlilik oranlarının arttırılması için başlatılan Milli Teknoloji Hamlesi’nin en büyük destekçisi SAHA İstanbul, Türkiye’nin savunma gücünü SAHA EXPO 2020 ile sanal dünyaya taşıyor.

SAHA İstanbul’un İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleyeceği, 04-07 Kasım 2020 tarihleri arasındaki SAHA EXPO fuarı ile koordineli olarak 09-13 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek SAHA EXPO Sanal Fuarı 7/24 ziyaret edilebilecek.

SAHA İstanbul tarafından gerçekleştirilecek sanal fuar, Türk savunma sanayinin gücünü sanal dünyaya taşıyan ilk fuar olacak.

Savunma ve havacılık sanayinde faaliyet gösteren, yüksek teknoloji üretim potansiyeline sahip 300’ün üzerinde firma ve üniversitenin ürün ve kabiliyetlerini tanıtmak amacıyla gerçekleştirilecek sanal fuar, SAHA İstanbul üyesi ASELSAN iştiraki BİTES tarafından hazırlanan XperEXPO uygulaması ile yapılacak.

AKINCI TİHA, ATAK HELİKOPTERİ, ALTAY TANKI

SAHA EXPO SANAL FUARI’NDA Sanal fuarda, başta Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), Altay Tankı, Atak Helikopteri, TB2 ve füze sistemleri olmak üzere savunma sanayisinde yüzlerce firmanın ürünlerini ve geliştirdikleri sistemleri incelemek ve detaylı şekilde bilgi almak mümkün olacak. Yerli ve milli imkanlarla, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen sanal fuar uygulaması, firmaların tüm ürünlerinin ve vizyonunun interaktif bir deneyimle sergilenmesine olanak tanıyor. Uygulama hem fuar ziyaretçilerine hem de fuara katılacak firmalara birçok farklı avantaj da sunacak.

EVDEN VEYA OFİSTEN ZİYARETÇİ OLABİLECEKSİNİZ

Hızla dijitalleşen hayatımızda, dünyanın farklı ülkelerinden ya da ülkemizde farklı şehirlerden kilometrelerce yolculuk yapmak SAHA EXPO ile geçmişte kalacak. SAHA EXPO Sanal Fuarı ziyaretçilerin hem zamandan hem de paradan tasarruf etmelerini sağlayacak. Böylece uzun yolculukların firmalara yüklediği zorluklar ve zahmetler ortadan kalkacak.

3 boyutlu modelleme ve interaktif animasyonlar ile birebir yansıtılan ürünleri kullanıcılar en gerçekçi haliyle SAHA EXPO Sanal Fuarı’nda tecrübe edebilecekler. Profesyoneller evden ya da ofisten sanal fuarı ziyaret edebilecek.

SAVUNMA GÜCÜMÜZ DÜNYA İLE BULUŞACAK

3 yeni salonda, 2018 yılında düzenlenen fuara göre 4 kat daha büyük alanda düzenlenecek olan SAHA EXPO 2020 fuarından hemen sonra başlayacak olan SAHA EXPO Sanal Fuarında, kullanıcılara 3D sanal tur imkânı da sunulacak.

300’ün üzerinde savunma havacılık ve uzay sanayi firmasının katılacağı sanal fuarda ayrıca ABD, Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Rusya, Ukrayna ve Uzakdoğu ülkelerinden katılacak yüzlerce alım heyeti ile sanal ortamda yapılacak binlerce B2B görüşmeyle sektörün gelişimine yön verilecek.

Ziyaretçiler fuar alanının kapısından itibaren fuara katılan tüm firmaları ve ürünleri gerçekten farksız bir şekilde inceleyebilecek ve istenilen yön ya da firmaya gitmek tamamen kullanıcının tercihine göre belirlenecek.

Uygulamayla, SAHA EXPO Sanal Fuarını ziyaret edenler; firmaların stantlarına ulaşma, tüm ürünlerini inceleme, kataloglarını görme gibi imkanları elde edecek.

Kullanıcılar ayrıca canlı yardıma bağlanarak tüm sorularına cevap alabilme şansı da yakalayacak.

SANAL FUARDA YÜZ YÜZE İLETİŞİM DE YAPILACAK

SAHA EXPO Sanal Fuarında yüz yüze iletişim de mümkün olacak. Katılımcılar bu sayede karşılıklı iletişim eksikliği de hissetmeyecek.

Fuar ziyaretçileri ve katılımcı firmaların yetkilileri arasında yüz yüze iletişim BizBize uygulaması ile sağlanacak. SAHA İstanbul üyesi ASELSAN iştirakı BİTES tarafından geliştirilen BizBize uygulaması ile kullanıcı tek bir tık ile istediği firmanın yetkilisine bağlanıp eş zamanlı olarak sorularına yanıt alabilecek ya da yetkili tarafından istediği konu hakkında bilgilendirilecek.

SAHA EXPO Sanal Fuarında yüz yüze iletişim de mümkün olacak. Katılımcılar bu sayede karşılıklı iletişim eksikliği de hissetmeyecek. Fuar ziyaretçileri ve katılımcı firmaların yetkilileri arasında yüz yüze iletişim BizBize uygulaması ile sağlanacak.

DÜNYANIN HER YERİNDEN, SINIRSIZ ZİYARETÇİ

Tarayıcı üzerinden online olarak kullanılacak uygulama ile, SAHA EXPO Sanal Fuarı dünyanın her yerinden kullanıcılara açık olacak. Sistem, sınırsız kullanıcıya fuara ulaşma imkanı sağlayacak. Uygulama tüm platformlardan kullanılabilecek. SAHA EXPO, mobil uyumlu özelliğiyle de öne çıkıyor. Dünyanın herhangi bir yerinden, online bağlantının olduğu bir noktadan sisteme girip fuarı gezmek mümkün olacak. SAHA EXPO Sanal Fuar uygulamasının bünyesinde; anket, analizler ve raporlama, farklı dil desteği, sosyal medya hesaplarıyla entegrasyon gibi özellikler olacak. Hangi kullanıcının, hangi firmanın standını kaç kere ziyaret ettiği, ne kadar süre kaldığı, dosya indirip indirmediği gibi bilgilere de uygulamadan erişilebilecek.

Böylece katılımcı firmalar, yapılan analizlere göre hedef kitlelerine daha rahat ulaşabilecek ve etkileşim kurabilecek. Ayrıca ziyaretçiler de firmaların insan kaynakları uzmanlarıyla temas kurup iş ve staj başvurusunda bulunabilecek. Stratejik bir alanda gerçekleştirilen fuara ilişkin tüm veriler ve içerik güvenli şekilde, Türkiye’deki altyapılar üzerinde tutulacak.

Sanal fuarda, başta Akıncı Taarruzi Insansız Hava Aracı (TIHA), Altay Tankı, Atak Helikopteri, TB2 ve füze sistemleri olmak üzere savunma sanayisinde yüzlerce firmanın ürünlerini ve geliştirdikleri sistemleri incelemek ve detaylı şekilde bilgi almak mümkün olacak.

 

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close