Askeri giyimden Outdoor'a Türk markası YDS - M5 Dergi
DergiMakalelerSayı 347 Haziran 2020Son sayı

Askeri giyimden Outdoor’a Türk markası YDS

Abone Ol 

Geçmişte ağırlıklı olarak spor, doğa ile ilgilenenlerin tercihi olan outdoor giyim, artık şehirlerde günlük yaşamda da tercih edilen bir tarz oldu. Bu giyim tarzının en büyük özelliği, her hava koşulunda kullanılır olması. Çamur, su birikintileri, kaygan zemin gibi olumsuz koşullarda dahi, montundan ayakkabısına, iç giyiminden çoraba kadar insanların olumsuz etkilenmediği bir giyim tarzı sunan outdoor giyim üretimi yapan firmalar, aynı zamanda dünyadaki silahlı kuvvetler tarafından da tercih ediliyor.

Outdoor giyim son dönemlerde Türkiye’de de öne çıkmaya başladı. Öyle ki, Türkiye bu giyimde dünya markası da çıkarmaya başladı. YDS kendisini şu şekilde tanımlıyor:

“Fiziki koşullar seni zorladığında; mücadeleci ruhun, cesaretini sınamaya başlar. Zorluklar yağmur, çamur, ateş, kar gibi koşullardan ibaret görünür. Oysa asıl zorluk, yolun bittiği yerde o çok büyük tümsekten atlamanı ve yola devam etmeni sağlayan cesareti yakalayabilmek, korkunu yenebilmektir. Gerçek zaferin, korkunu yenmek; gerçek hediyen ise birkaç saniye öncesine göre daha güçlenmiş olan mücadeleci ruhundur. Mücadelende tek ihtiyacın olan; seni asla yarı yolda bırakmayacak, her hareketinde sana eşlik edecek, içindeki güce güç katacak bir yol arkadaşıdır.”

Avrupa’nın ve Orta Doğu’nun en gelişmiş makine parkuru ile 52 ülkeye ihracat yapıyor; Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere Avrupa ordularına ve çalışanlarına da hizmet sunuyor

AVRUPA VE ORTADOĞU’NUN EN BÜYÜĞÜ

YDS son dönemlerde yaptığı atılımla dikkat çekiyor. Özellikle botlarda… Firma yetkilileri ürettikleri botları “maceracı ruhlardan ilham almış ve cesaret isteyen adımlar için geliştirilmiştir.

Çünkü mücadelenin adımlarını koruyan ve güçlendiren botlar, aslında birer gizli kahramandır” diye tanımlıyor. Yıllık 6 milyon bot üretimiyle Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük bot üreticisi olan YDS aynı zamanda geniş bir tedarik, araştırma ağına da sahip.

Firma, • Alanında lider tedarikçilerle (Gore-Tex, Invista, Bayer, Cordura, vs.) çalışıyor.

• Tasarımdan, işlevselliğe bütünüyle kalite sağlama ve sürekli iyileştirme için; dünyanın saygın test merkezi SATRA Technology Centre ve TURKAK tarafından akredite TEKNOTEKS laboratuvarına sahip.

• Satın almadan, ürünlerin müşterilere ulaşmasına dek, tedarik zincirinin tüm süreçlerinde barkod sistemiyle üretilen her ürünü takip edip; olası üretim hatalarını en aza indirgiyor.

• Düzenli Ar-Ge yatırımları ile kendi “know-how” ını geliştiriyor.

• Doğrudan enjeksiyon sistemiyle, çift yoğunluklu kauçuk taban uygulama gibi dünya çapında yeni teknolojilerin öncülüğünü yapıyor.

ASKER VE GÜVENLİK ALANINDA

YDS asker ve güvenlik alanında, teknik bot, ayakkabı ve tekstil başta olmak üzere balistik gözlük, saraciye ve çadır gibi ürünlerin dünya standartlarında üretimini yapan bir Türk firması.

Ankara’da 100.000 m2 alan üzerinde bulunan tesislerinde, dünyadaki en son teknolojileri bünyesinde barındırıyor.

YDS, Avrupa’nın ve Orta Doğu’nun en gelişmiş makine parkuru ile 52 ülkeye ihracat yapıyor; Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere Avrupa ordularına ve çalışanlarına da hizmet sunuyor. Avrupa ve NATO standartlarındaki askeri ürünler ve iş güvenliği ürünleri, YDS’den uluslararası kuruluşlara ulaşıyor. YDS, 2003 yılında bünyesine kattığı Goliath markası ve ekibiyle İngiltere’nin, teknik ayakkabı/bot alanında en önemli tedarikçilerinden biri oldu.

EN ISO 20345 /20347, ISO 9001, OHSAS 18001 gibi uluslararası belgelere sahip YDS ürünlerini Türkiye pazarının dışında, başta İngiltere, Rusya, Danimarka, Umman, Ürdün, Suudi Arabistan, Katar, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Moğolistan, Kırgızistan, Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan olmak üzere yaklaşık 50 ülkeye ihraç ediyor.

İNGİLİZ ORDUSUNUN TEKNİK BOTLARI YDS’DEN

YDS, İngiliz Savunma Bakanlığı tarafından açılan dünyanın ciro bazında en büyük bot ihalesini kazanarak İngiliz ordusunun teknik botlarını da üretiyor.

• Başta İngiltere olmak üzere, 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla, sektörünün en çok ihracat yapan firması.

• Yapıştırma tabanlı askeri botlar giyen Türk askerine, enjeksiyon tabanlı askeri botlar sunan ilk firma.

• Kösele ayakkabı giyen Türk polisine, poliüretan tabanlı hafif, kaymaz spor ve klasik görünümlü ayakkabı ve botlar sunan ilk firma.

• İş güvenliği ayakkabısı pazarında uluslararası EN ISO 20345-47, ISO 9001, OHSAS 18001 standartlarının hepsine sahip olup, üretim yapan ilk ve tek firma.

• Bünyesinde IS0 17025 standardına sahip SATRA & TURKAK tarafından akredite laboratuar bulunduran alanındaki tek firma.

• Alanında Türkiye’den Fortune 500, ISO 500, CAPITAL 500 VE TİM 1000 listelerine girebilen ilk ve tek firma.

TÜRKİYE’DE İLK 500’DE

Türkiye’nin ilk 500 firması içerisinde yer alan YDS, bu listeye giren sektöründeki tek firma konumunda. YDS, yenilikçi bakış açısıyla teknik tekstil ürünleri üretiminde son yıllarda ürün gamını genişleterek asker, polis ve outdoor ihtiyaçlarına yeni çözümler sunuyor.

Uzun yıllardır ürettiği üniforma, soğuk iklim parka-pantolon, sırt çantası, mühimmat ve balistik yeleği, uyku tulumu, panço, çadır gibi her türlü tekstil ihtiyaçlarını sürekli geliştirerek dünya çapında karşılamayı hedefliyor.

Ayakkabı ve tekstil üretim faaliyetleri için belirlenen çevre hedeflerini şirketin bağlamına uygun gerçekleştirip, çevreyi koruyor, çevre mevzuatlarına uyuyor, paydaşlarıyla sürdürülebilir kaynak kullanımı ile çevre bilinci ve farkındalığını arttırıyor, çevre performansını ve çevre yönetim sistemini sürekli iyileştiriyor.

 

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close