Yunan İddiaları Yalan Çıktı - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Yunan İddiaları Yalan Çıktı

Abone Ol 

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız Yunanlıların Eisenhower uçak gemisi görev gücü ile yapacağı bildirilen atış tatbikatı haberi yalanlandı.

Yunanistan’ın ABD ile Ege Denizi’nde tatbikat yapacağı haberlerinin yanlış olduğu öğrenildi.Bazı haber sitelerinde, ABD donanmasının vurucu güçlerinden Eisenhower uçak gemisinin Ege Denizi’nde Yunanistan ile ortak tatbikat yapmak üzere 6.Filo’ya katılmak üzere olduğuna dair haberler vardı.

Yunanlılar Bunu Hep Yapıyor

Yunanlılar son yıllarda sahada Türk Donanması’na cevap veremediğinden, asparagas haberler ve sahte iddialar ile Avrupa ve Amerikan desteğini arkasına çekmek , diğer yandan da kendi halkına propaganda yapıyor.

İddialara göre 12 ABD Savaş gemisi eskortluğunda Süveyş Kanalı’nı geçecek Eisenhower uçak gemisinin, Ege Denizi’nde Yunanistan Hava Kuvvetleri ile ortak tatbikat yapacağı belirtilmişti. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, söz konusu haberlerin asparagas olduğu öğrenildi.

Uçak gemisinin, beraberinde  ABD savaş gemileri refakatinde Cebelitarık Boğazı’na glediği belirtilirken, Ege Denizi’nde Yunanistan ile herhangi bir tatbikatın düşünülmediği  ifade edildi. Buna karşılık Eisenhower uçak gemisinin önümüzdeki günlerde Akdeniz Kalkanı Harekatı’na iştirak eden Türk Deniz Kuvvetleri gemileri ile Akdeniz’de deniz eğitimleri icra edeceği öğrenildi.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close