Rusya Yeni Saldırı Helikopteri Geliştiriyor - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Rusya Yeni Saldırı Helikopteri Geliştiriyor

Abone Ol 

Bir Rostech iştiraki olan Russian Helicopters’in CEO’su Andrey Boginsky, Mi-8AMTSh-VN Özel Kuvvetler helikopterinin geliştirilmiş silahlarla donatılmış yeni bir versiyonunu geliştirdiklerini söyledi.

Andrey Boginsky, özel silahlar ve daha fazla güç içerecek olan “Airborne Combat Vehicle” adlı yeni bir saldırı helikopteri geliştirmeye başladıklarını açıkladı.

AMTSh-VN’nin zaten gelişmiş bir görünümü olduğunu belirten Boginsky, “Helikopterin silahları, hedef belirleme ve tanımlama araçları yeniden geliştiriliyor.” dedi.

Mi-8AMTSH-VN helikopteri, iki 12,7 milimetre yana monte edilmiş makineli tüfekle donatılmış, gece görüş için uyarlanmış yeni bir aviyonik ile donatılmıştır ve yerleşik bir savunma kompleksine sahiptir. Kokpit ve ana sistemler ve titanyum alaşımlı zırh ile korunurken, kargo bölmesinin zemini ve yanları hafif çıkarılabilir Kevlar zırh ile korunuyor.

Airborne Combat Vehicle’ın detayları şu an için açıklanmadı, ancak Andrey Boginsky’nin açıklama ve haber raporlarına göre uçak gövdesinde yeni silahları taşıması, iletişim ve savunma sistemlerine uydurulması için özel bir odak sağlanacak. Bu, yeni bir gövde tasarımı güçlü bir motor kullanılacağı anlamına gelir.

Mart 2019’da, yeni Savaş helikopterinin geliştirilmesine paralel olarak mevcut helikopterleri yükseltme programının başladığı da bildirilmişti.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close