ASELSAN Ukrayna'nın telsizlerini teslim etti - M5 Dergi
Savunma Haberleri

ASELSAN Ukrayna’nın telsizlerini teslim etti

Abone Ol 

Yazılım tabanlı telsizleriyle Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin askeri haberleşme ihtiyaçlarını karşılayan ASELSAN’ın telsizlerin ve iç konuşma sistemlerini başarıyla teslim ettiği bildirildi.

ASELSAN Dergisinde yer alan haberde, Ukrayna SpetsTechnoExport firması ile imzalanan sözleşmede yer alan yazılım tabanlı telsizlerin ve iç konuşma sistemlerinin teslimatı başarıyla tamamlandığı bildirildi.

Yazılım tabanlı telsizleriyle Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin askeri haberleşme ihtiyaçlarını karşılayan ASELSAN, son sevkiyatla fatura tutarı itibarıyla tek kalemde en büyük ihracatını gerçekleştirmiş oldu.

Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaşanan haberleşme sorunlarından sonra 1975’te milli ve özgün ürünler geliştirmek üzere kurulan ASELSAN, bu zorlu yola öncelikle haberleşme alanındaki telsiz ürünleriyle çıktı.

Geçen süreçte telsiz tasarım ve üretim tecrübesini artıran şirket, askeri platformlarda tüm kullanım ihtiyaçlarına cevap verebilecek, milli ve özgün telsiz sistemlerinden oluşan ASELSAN askeri telsiz ailesini geliştirdi.

ASELSAN, Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olarak geliştirdiği bu ürünlerle başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yurt içinde ve dışında ilgili makamların haberleşme ihtiyaçlarını karşılıyor.

Şirket, yerel ihtiyaçlara ve koşullara öncelik verip kullanıcıların gereksinimlerini karşılayarak 30’dan fazla ülkeye haberleşme sistemi ihraç ediyor.

Son 5 yılda ortalama 200 milyon dolar ihracat gerçekleştiren ASELSAN, başlangıç hedefinin üzerine çıkarak bu yıl yaklaşık 330 milyon dolar dış satım yapmayı hedefliyor

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close