Thales, Yapay Zeka Tabanlı Siber Güvenlik Platformunu Tanıttı - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Thales, Yapay Zeka Tabanlı Siber Güvenlik Platformunu Tanıttı

Abone Ol 

Fransa merkezli bir havacılık, savunma, ulaşım ve güvenlik şirketi olan Thales Group, en karmaşık saldırıların gerçek zamanda, daha hızlı, daha keskin, daha kapsamlı bir şekilde tespit edilmesi için yapay zeka tabanlı bir siber güvenlik platformu olan Cybels Analytics’i tanıttı.

Cybels Analytics’in, test sonuçlarına göre, gelişmiş kalıcı tehditleri tespit etmek için harcanan süreyi ortalama üç aydan birkaç güne önemli ölçüde azalttığı bildirildi.

Cybels Analytics’in bilinmeyen tehditlerin keşfedilmesine yardımcı olan, çoklu kaynaklardan (ağ verileri, uç nokta analizi, OT günlüğü, vb. gibi) büyük hacimli heterojen verilere dayanan anormal durumları tespit etmek için Thales tarafından geliştirilen makine öğrenme algoritmaları kullandığı açıklandı.

Cybels Analytics, bir şirket içi Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC) ile entegre edilebilir veya bulut hizmeti sağlanabilir. Böylece kullanıcının tüm algılama sistemleri (SIEM, EDR, NIDS, vb. gibi) birlikte çalışabilir ve birbirini tamamlayabilir.

Platformun ayrıca, Thales Siber Tehdit İstihbarat servisine de bağlı olduğu bu sayede, bir kuruluşun sistem günlükleriyle var olan siber tehditler hakkındaki bilgilere çapraz başvuru yapan Cybels Analytics’in, hedeflenmemiş saldırıların daha akut ve daha kapsamlı bir şekilde algılanmasını sağlayarak, geleneksel saldırı algılama ürünlerinden üç kat daha fazla uzlaşma algılama göstergesi ortaya çıkardığı aktarıldı.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close