İlk Blok III hangardan çıktı - M5 Dergi
Savunma Haberleri

İlk Blok III hangardan çıktı

Abone Ol 

Virüs salgınını en ağır şekilde geçiren ülkelerden biri olan ABD, savunma üretiminde hız kesmiyor.

ABD’nin en büyük havacılık ve savunma firmalarından biri olan Boeing, geçtiğimiz haftalarda F/A-18 Super Hornet Blok II platformların üretim faaliyetlerini sonlandırdığını açıklamıştı. Firma, bundan sonraki süreçte Amerikan Donanması için Blok III Super Hornet üretimine odaklanılacağını ve ilk prototipin Mayıs 2020 başında hangardan çıkacağını açıklamıştı.

Boeing’in resmî Twitter hesabından yayımlanan görüntülerle ilk F/A-18F Super Hornet Blok III’ün üretiminin tamamlandığı duyuruldu. St. Louis, Missouri’de konuşlu tesislerde bulunan imalat hattından çıkan platform, ikinci uçakla beraber gerekli test faaliyetlerine müteakiben Amerikan Donanması’na teslim edilecek.

C4Defence’da yer alan habere göre, F/A-18 Super Hornet Blok III’ler, harekât menzilini önemli ölçüde artıran hârici yakıt tankları (CFT / Conformal Yakıt Tankları)’nın yanı sıra radar kesit alanını düşüren gövde yapısına sahip. Gelişmiş büyük çok maksatlı sayısal göstergeler, yeni nesil veri bağı, Blok II IRST ve yeni tip SATCOM (Satellite Communication / Uydu Haberleşme) Sistemi ile donatılan platformların gövde ömrü ise 9 bin uçuş saati olarak açıklandı.

İlk Blok III Hangardan Çıktı

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close