ABD ordusu yükseltilmiş Patriot hava savunma sisteminin testlerine başladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD ordusu yükseltilmiş Patriot hava savunma sisteminin testlerine başladı

Abone Ol 

ABD Ordusu, New Mexico’daki White Sands Füze Menzilinde en son Patriot Füze Sistemi yükseltmeleri üzerinde yıl boyu sürecek testine başladı.

Sisteme çeşitli yazılım ve donanım güncellemeleri yapılmıştır. Daha kullanıcı dostu Savaşçı-Makine Arayüzü de kontrol sisteminin askerleri daha hızlı eğitmesi için geliştirildi.

Arayüz, savaş alanındaki operatörler için karmaşık savunma verilerinin basitleştirilmiş, 3D oyun tarzı bir görünümünü sunar. Sistemin pikselli şekillerini ve karmaşık dizinini değiştirmek için durum sayfaları ve arama işlevleri içerir.

Test 65 asker ve 135 hükümet personelini içeriyordu.

‘Almak Daha Kolay’

White Sands Füze Menzilinin 3-6 Hava Savunma Topçu Test Müfrezesi birimi değerlendirmeye öncülük ediyor. Ekip, çoklu simülasyonlar, ortamlar ve canlı atış testleri dahil olmak üzere silah sistemiyle ilk elden deneyim elde etti.

Çavuş, “Bence şubeye daha yeni gelen Askerler için çok daha faydalı,” dedi. dedi Angel Quinones.

“Almak çok daha kolay. Aynı zamanda, tam bir veritabanını nasıl ezberleyeceklerini onlara öğretmek yerine (gibi) onunla eğitmek de çok kolay olurdu, sadece şimdi anahtar kelimeleri bilmemiz gerekiyor, ”diye ekledi çavuş.

Güncellemenin ön incelemesi, yeteneğin hazır olduğundan emin olmak için bu yılın Haziran başında başladı.

ABD Ordusu Operasyonel Test Komutanlığı’nın Hava ve Füze Savunma Test Müdürlüğü ve çok sayıda devlet kurumundan personel tarafından yönetildi.

Patriot Füze Sistemi

Patriot Füze Sistemi (MIM-104), ABD Ordusunun birincil hava ve füze savunma sistemlerinden biridir. 1961’de kavramsallaştırıldı ve 1980’de tam oranlı üretime girdi.

Sistem başlangıçta bir uçaksavar sistemi olarak tasarlandı, ancak daha sonraki iterasyonlar artık tüm hava koşullarında ve ortamlarda seyir ve balistik füzeler, gezici mühimmat ve uçaklara müdahale edebiliyor.

Bugün 18 ülke Patriot Füze sistemini işletiyor.

Mevcut Patriot çeşitleri, eski Patriot versiyonları tarafından kullanılan PAC-1 füzelerinin halefleri olan PAC-2 ve PAC-3 önleyicileri ile uyumludur. Daha yeni PAC füzeleri, devam eden Patriot güncellemelerine ayak uydurmak için yükseltildi.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close