Thales, Fransız askeri hava gözetleme sistemleri sözleşmesini kazandı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Thales, Fransız askeri hava gözetleme sistemleri sözleşmesini kazandı

Abone Ol 

Çok uluslu havacılık firması Thales, Fransız ordusunun ulusal hava komuta ve kontrol sistemine (SCCOA) lojistik destek sağlamak üzere 10 yıllık bir sözleşme imzaladı.

-Military & Aerospace Electronics’de yayımlanan makalenin çevirisi M5 tarafından yapılmıştır. 

 

Anlaşmaya göre, savunma şirketi, hava gözetleme sisteminin ana bileşenlerinin Fransız silahlı kuvvetlerinin gereksinimlerini karşılayacak şekilde sürdürülmesini sağlayacak.

Thales’in ayrıca kritik sistem durumunun “360 derecelik bir resmini” sağlaması ve Fransız hizmetlerinin operasyonel ihtiyaçlarını karşılamak için destek planlamasını kolaylaştırması istenecek.

Ek olarak sözleşme, firmanın SCCOA sistemi genelinde gelişmiş lojistik destek için Fransız savunma bakanlığının askeri uçak bakım servisi ve diğer 14 şirket ve kuruluşla koordineli çalışmasını şart koşuyor.

SCCOA’nın, gelişen hava tehditlerini tespit etmek ve yenmek için tasarlanmış hava savunma radarları, kontrol merkezleri ve yer-hava iletişim ve bilgi sistemleri dahil olmak üzere 700’den fazla karmaşık sistemden oluştuğu bildiriliyor.

Thales bir basın açıklamasında, “Hava komuta ve kontrol sistemi, hava sahasının korunmasında kilit bir rol oynuyor ve Fransız kuvvetlerinin görevlerini Fransa’da ve denizaşırı operasyon tiyatrolarında etkin bir şekilde yürütmelerini sağlıyor” dedi.

İyileştirilmiş Performansın Sağlanması

Lojistik destek sözleşmesi, sistemin karşılaşabileceği mevcut ve gelecekteki teknolojik zorlukları ele almak için tasarlanmış Fransa’nın VASSCO (VerticAlisation du Soutien du SCCOA) programının bir parçasıdır.

Program ayrıca, hükümet ve savunma sanayilerinin destek yeteneklerini birleştirmek için teknik ve lojistik bir platform sağlayarak tüm lojistik destek zincirinde daha yüksek verimlilik sağlayacak.

Thales başkan yardımcısı Christophe Salomon, “Havacılık bakım müdürlüğünün bu büyük ödülle Thales’e olan güvenini tazelemiş olmasından çok memnunuz” dedi. VASSCO, Fransa’nın kalıcı hava güvenliği varlığının önemli bir parçası olan Fransız silahlı kuvvetlerini oluşturan bileşenlerin daha yüksek performansını garanti edecek.”

 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close