Kanada'dan ülkenin savunma sanayi kuruluşlarına "mühimmat üretimini artırma" talimatı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Kanada’dan ülkenin savunma sanayi kuruluşlarına “mühimmat üretimini artırma” talimatı

Abone Ol 

Kanada, azalan tedarik ve Ukrayna’ya verilen destek nedeni ile daha fazla mühimmat üretmeye başlayacağını duyurdu.

Kanada Savunma Bakanı Bill Blair, Kanada merkezli savunma sanayi kuruluşları General Dynamics ve IMT Defence firmalarından mühimmat üretimini nasıl arttıracaklarına dair somut bir plan hazırlamalarını istediğini söyledi.

Blair ayrıca iki savunma firmasına araştırmalarını desteklemeleri için yaklaşık 4.4 milyon Kanada doları (3.3 milyon dolar) verildiğini açıkladı.

Defence Express tarafından verilen bilgilere göre Kanada’nın aylık 5.000 mermi üretim kapasitesi bulunuyor. Rusya’nın Şubat 2022’de Ukrayna’yı işgal etmesinden önce, ülkenin aylık mühimmat üretim oranı sadece 3,000 idi.

Kanada, M107 olarak bilinen 155 milimetrelik merminin bir varyantını üretiyordu. Ancak yeni sözleşmeler, menzili daha uzun olan ve daha çok tercih edildiği bildirilen M795 varyantının üretiminin artırılmasını istiyor.

IMT Defence, Kanada hükümetinin talebini karşılamak üzere bir üretim hattı geliştirmek için birkaç aya ihtiyaç duyabileceğini söyledi.General Dynamics ayrıca üretimi artırmak için üretimin bazı alanlarını otomatikleştirme olasılığını araştıracağını açıkladı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close