Savaş görevini devralacak: Rusya'dan S-400 Triumph hamlesi - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Savaş görevini devralacak: Rusya’dan S-400 Triumph hamlesi

Abone Ol 

Rusya Savunma Bakanlığı, 2021’in Ocak ayı sonunda S-400 Triumph hava savunma füze sisteminin, Samara kentinde savaş görevini devralacağını bildirdi.

14. Hava Kuvvetleri ve Hava Savunma Ordusu komutanı Tümgeneral Oleg Nikanorov, “Hava savunma füze alayı Kasım 2020’de Astrakhan bölgesindeki Kapustin Yar eğitim sahasında kabul edildi. Aralık ayının başlarında, S-400 Triumph mürettebatı, operasyonel-taktik balistik füzeyi taklit eden Kaban hedef füzesini, 15 kilometreden daha yüksek bir irtifada, başarıyla imha ettikleri ilk atışı gerçekleştirdiler. Yeni alay kiti, Samara bölgesine çoktan ulaştı ve Ocak ayı sonunda savaş görevini üstlenecek.” şeklinde konuştu.

Merkezi Samara’da bulunan Merkez Askeri Bölge hava savunma alayı, Rus Silahlı Kuvvetlerinin tüm hava savunma birimleri arasında hava sınırının en geniş kapsama alanına sahiptir. Platformlar, Volga bölgesinin ve Uralların 10’dan fazla bölgesinde konuşlandırılmıştır. Samara’da yer alan karargah, bunun yanı sıra S-300 hava savunma sistemleri, Pantsir-s hava savunma füze sistemleri, Sky-M ve Sky-U radar istasyonları ve Kasta-22 ile donatılmıştır.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close