Rheinmetall, Alman Donanması İçin Lazer Silahı Geliştirecek - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Rheinmetall, Alman Donanması İçin Lazer Silahı Geliştirecek

Abone Ol 

Rheinmetall-MBDA konsorsiyumu, bu yılın sonuna kadar Alman Donanması için lazer silah geliştirmek üzere bir sözleşme kazandığını açıkladı.

Rheinmetall tarafından yapılan açıklamada, “Almanya Federal Bundeswehr Ekipman, Bilgi Teknolojisi ve Hizmet İçi Destek Ofisi’nin (BAAINBw), ARGE konsorsiyumuna bir lazer silah göstericisinin deniz ortamında test edilmesi, entegre edilmesi ve test edilmesini desteklemek için bir sözleşme yapıldı” denildi.

Lazer silah, 2021’in sonunda üretilecek, test edilecek ve entegre edilecek. Alman Donanması fırkateyni F-124 Sachsen’deki denemeler 2022’de yapılacak.

MBDA Deutschland lazer iş geliştirme başkanı Doris Laarmann, “Sözleşme, operasyonel bir yüksek enerjili lazer sistemine giden yolda önemli bir adımdır. İki şirketimiz bu projeyi Alman Donanması adına başarılı kılmak için kendi güçlerini kullanacak. sistem kurulduktan sonra, sensör takımının etkileşimi ve işlevi, savaş yönetimi sistemi ve efektörünün yanı sıra angajman kuralları gibi önemli hususları test etmek için de kullanılacaktır.” dedi.

Savunma teknolojisi tarihinde çığır açan bir gelişme olan lazerler, hedeflere ışık hızında müdahale eder, büyük bir hassasiyetle çalışır ve çok az ikincil hasar üretir.

 

M5 özel içeriğidir. Kaynak belirtilerek kullanılabilir.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close