Türk F-16’ları Meis, Farmakonisi, Arkios, Grylousa, Anthropofagoi, Fourni ve Chios adaları üstünde uçuş gerçekleştirdi - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Türk F-16’ları Meis, Farmakonisi, Arkios, Grylousa, Anthropofagoi, Fourni ve Chios adaları üstünde uçuş gerçekleştirdi

Abone Ol 

 Yunan haber kaynaklarına göre kol halindeki bir çift Türk F-16’sı , herhangi bir bilgi vermeden Farmakonisi, Arkios, Grylousa, Meis, Anthropofagoi, Fourni ve Chios adaları üstünde uçuş gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Türk ve Yunan F-16’ları arasında özellikle Kastellorizo adası üzerinde it dalaşları yaşandı. Yaklaşık  iki buçuk saat süren it dalaşları sırasında oluşan sonik patlamalar adadaki turistleri korkuttu.

Durumdan oldukça etkilenen turistlerin derhal sahilden şemsiyelerini topladıkları, akabinde de otellerinden bavullarını alıp dönmek istedikleri belirtildi. Yunan Gazetesi Ethnos’a konuşan yetkililerden Konstantinos Papoutsis, tatil acentelerinin telefonlarının kitlendiğini ve bir çok kişinin adayı terk etmek istediğini söyledi.

Papoutsis, sadece bireysel turistlerin değil, tur yatlarının dahi adaya yanaşmaktan çekindiğini belirtti. Yine Ethnos gazetesine konuşan adadaki bir fırıncı , Turistlerin yaşadığı korkuyu görünce güldüklerini çünkü bu tarz olaylarla yaşamaya artık alıştıklarını söyledi.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close