Teröristlerin Silahları Komandoların “PENÇESİNDE” - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Teröristlerin Silahları Komandoların “PENÇESİNDE”

Abone Ol 

Milli Savunma Bakanlığı’ndan 25 Temmuz 2020’de yapılan bilgilendirmeye göre Kaplan-Pençe Operasyonu kapsamın 63 Akm piyade tüfeği, 1 Psl Sniper Tüfeği ve 2 adet av tüfeği ile bir miktar mühimmat ele geçirildiği açıklandı.

Bilindiği gibi Türk Silahlı Kuvvetleri 15 Haziran 2020’de Kuzey Irak’taki terör kamplarına karşı bölgesel bir operasyona girmişti. Başarıyla devam eden operasyonda geçtiğimiz günlerde ciddi sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama da 63 Akm piyade tüfeği, 1 Psl Sniper Tüfeği ve 2 adet av tüfeği ile bir miktar mühimmat gibi çok büyük bir gruba ait silahlar ele geçirildi.Genelde komuta kademesinde Amerikan malı, militan kademesinde de Rus ve Çin kaynaklı ak serisi tüfekler kullanan Bölücü Terör Örgütten ele geçirilen Psl keskin nişancı tüfeği ilgi çekti.

Genelde Dragunov gibi Rus menşeili keskin nişancı tüfekleri kullanan örgütün, Sovyet Rpk makineli tüfeği üzerinden geliştirilen 1974 model Romanya yapımı bu silaha sahip olması Pkk-Ypg’nin silah tedarik kaynaklarının çeşitliliğine dair fikir verir nitelikte görünmektedir.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close