Silahlı gruplar Afrin kent merkezinden çıkarılıyor - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Silahlı gruplar Afrin kent merkezinden çıkarılıyor

Abone Ol 

Türkiye tarafından desteklenen ‘Suriye Milli Ordusu’na (SMO) bağlı 3. Kolordu, Afrin kent merkezinin askeri karargahlardan arındırılacağını açıkladı

Kararın uygulanması için kent merkezindeki tüm askeri oluşumlara bir hafta süre verildi.

3. Kolordu Afrin bölgesi temsilcisi Ahmed Nedum, “Kolordu komutanlığının bu kararının temel amacı; Yargı ve sivil kurumların görevlerini etkin bir şekilde yapabilmesi ve askeri oluşumların kışlalara naklinin gerçekleştirilmesi için askeri karargahları şehirden boşaltmaktır.” dedi.

Mevcut girişiminin yeni olmadığını aktaran Nedum, ”Tüm askeri oluşumlara daha önceden şehri terk etmeleri mesajını dolaylı olarak vermiştik bununla birlikte onların taşınacağı yerlerin ve karargahların güvence altına alınması gerekmekteydi.” ifadelerini kullandı.

”Bu konuyla ilgilenecek uzman güvenlik yetkilileri var” diyen Nedum, ”Şehrin istikrarına katkıda bulunmak için bazı kontrol ve güvenlik noktalarından çekildik” açıklamasında bulundu.

Afrin’de yüzlerce kişi, “Bozguncu unsurlar ve gruplar” dedikleri kimselerin aleyhinde sloganlar atarak SMO liderliğinden kalabalık mahallelerde siviller arasındaki çatışmaların tekrarlanmasını önlemek için sıkı önlemler almasını istemiş ve tüm askeri grupların Afrin kent merkezinden çıkarılmasını talep etmişti

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close