LORA 400 Kilometreden vuracak - M5 Dergi
Savunma Haberleri

LORA 400 Kilometreden vuracak

Abone Ol 

Deniz dibinde bulunan hidrokarbon yatakları ve deniz ticaretinin önemi, günümüzde kıta sahanlığı tartışmalarını alevlendiren en önemli iki unsur. Bu nedenle denize kıyısı olan ve buralarda politik/stratejik çıkarları bulunan devletler, farklı önlemler yoluna gidiyor.

Doğu Akdeniz’in en önemli oyuncularından biri olan İsrail, geçtiğimiz ay bir uzun menzilli gemisavar güdümlü mermisi test edildiğini duyurdu. Yayınlanan görüntülerde, LORA (LOng Range Attack) olarak adlandırılan füzenin deniz üzerindeki hedefini yüksek hssasiyetle vurduğu kaydedildi. Israeli Aerospace Industries (IAI), LORA silah sisteminin kısa menzil (90 km) ve uzun menzilde (400 km) test edildiğini, iki senaryoda da hedefin 10 metreden daha düşük bir sapma payı ile imha edildiğini belirtti.

Satıhtan satha füze sistemi olan LORA, konteynerler yardımıyla sivil ticari gemilere yüklenebilmekte. Gizlilik etmeni sayesinde düşmana karşı önemli bir avantaj sağlayan sistem, tek bir operatör konsolundan dört konteyner, yani 16 füzeye kadar komuta-kontrol imkânı sağlıyor. 400 km menzile erişebilen füzeler, oldukça yüksek hassas vuruş kabiliyetine sahip.

Haberin Videosu :
https://youtu.be/oXQnq-pYvQ4

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close