Elektroland’ten Katar çıkarması - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Elektroland’ten Katar çıkarması

Abone Ol 

Robotik ürünler tasarlayıp üreten Elektroland Defence firması, 16-18 Mart tarihleri arasında Katar’da düzenlenecek olan DIMDEX-2020 Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarına  katılacak.

Firmanın yerli ve milli imkanlarla ürettiği Kutlu ve Khan bomba imha robotları ile Acrob Atılabilir Keşif Gözetleme Robotu, fuarda görücüye çıkacak.

Firmanın çok amaçlı insansız kara platformu BOĞAÇ 6×6 ise görselleri aracılığıyla tanıtılacak.

Elektroland Genel Müdürü Ferhat Uğur, ürettikleri bomba imha robotları için, “Elektroland Defence’i artık yurt içinde herkes tanıyor. Ürünlerimiz Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve Emniyet Genel Müdürlüğünde başarıyla görev yapıyor.” ifadelerini kullandı.

Bu hususun kendileri için çok büyük bir referans olduğunu belirten Uğur, “Çünkü dünyadaki en güçlü, en etkin, en caydırıcı, en saygın ordular arasında ilk sıralarda yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri ve yine çok köklü bir kuruluş olan Emniyet Teşkilatı yıllardır büyük bir güvenle bizim ürünlerimizi kullanıyor. Tek eksiğimiz, uluslararası alanda tanıtım. Bunun için yurt dışı fuarlara da ağırlık vermeye başladık. Katar Doha’da 16-18 Mart tarihleri arasında yapılacak olan DIMDEX 2020 Denizcilik ve Savunma Fuarı, yurt dışı açılımımız için önemli bir kapı olacak” dedi.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close