BATU Güç Grubu Projesinde Transmisyon çalıştırıldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

BATU Güç Grubu Projesinde Transmisyon çalıştırıldı

Abone Ol 

BMC Power tarafından milli imkanlarla geliştirme çalışmaları devam eden BATU Güç Gurubu Projesi’nde Transmisyon 27 Ocak Cuma günü başarıyla çalıştırıldı.

Türkiye’nin askeri kara ve deniz platformlarına milli güç grupları üretmek için yola çıkan BMC POWER, ALTAY tankına güç verecek milli güç gurubu BATU’nun transmisyonunu başarıyla çalıştırdı. Çalıştırma 27 Ocak tarihinde BMC POWER tesislerinde gerçekleştirildi.

BMC POWER, güç grubunun bir diğer kritik unsuru olan 1500 HP gücündeki V12 motorunun ilk ateşlemesini 2021 yılında başarıyla gerçekleştirmişti.

BATU Güç Grubu

BMC POWER’ın öz bünyesinde sıfırdan geliştirilen 1500 HP güce sahip motor, transmisyon ve soğutma paketinden oluşan güç grubu geliştirme projesidir.

Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen ilk 12 silindirli  motor olma özelliğine sahip olan V12 motorun 2021 yılında ilk ateşlemesi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Test ve kalifikasyon çalışmaları BMC POWER test merkezinde devam etmektedir.

1500 HP gücünde motorla uyumlu olarak, dümenleme ve frenleme  kabiliyetine sahip ve yüksek tork aktarımlı transmisyon, yüksek verimli soğutma grubu ve  çok fonksiyonlu kontrol ünitesi geliştirme projeleri de  BMC POWER bünyesinde eş zamanlı olarak yürütülmektedir.

Özellik tablosu:

  • 12 Slilindir – V Tip Motor
  • 27.3 L Yanma Hacmi
  • 1500 HP Güç
  • 6+2 Çapraz tahrikli Transmisyon,

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close