ABD Donanmasının İlk F / A-18 Blok III Süper Hornet Test Uçuşunda - M5 Dergi
Savunma Haberleri

ABD Donanmasının İlk F / A-18 Blok III Süper Hornet Test Uçuşunda

Abone Ol 

Boeing, ilk iki F / A-18 Blok III Süper Hornet uçağını ABD Donanmasına uçuş testi için teslim etti. Uçaklardan birinin tek pilotlu E diğeri iki pilotlu bir F modeli olduğu açıklandı.

Boeing ‘in F / A-18 ve EA-18G programlarından sorumlu başkan yardımcısı Steve Wade, “Uçak, tüm Blok III görev sistemi bileşenlerinin taşıyıcı uygunluğu ve entegrasyon testi için kullanılacak” dedi.

ABD Donanması, uçakta kullanılan gelişmiş kokpit sisteminin yeni 10 inç x 19 inç dokunmatik ekranına pilotları alıştırmak ve ağ yeteneği ile sunulan yetenekleri test etmek için kullanacak.

Bu geliştirmelere ek olarak, Blok III uçağı öncüllerinden uzun menzil, azaltılmış radar yansıması ve gelişmiş bir haberleşme sistemi içeriyor. Uçağın ömrü de 6.000 saatten 10.000 saate çıkarılacak.

C4Defence’de yer alan habere göre geçen yıl, ABD Donanması Boeing ile 78 adet Blok III Süper Hornet tedariki için sözleşme imzaladı. Boeing ve Donanma test ekipleri bu süreçte conformal adı verilen uçak gövdesinde ilave yakıt taşımaya sağlayan ilave yakıt tankı prototipi ile deneme uçuşu gerçekleştirdi.

İlk operasyonel Blok III jet, 2021’in başlarında Donanmaya teslim edilecek.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close