Ukraynalı pilotların İngiltere'deki F-16 eğitimi tamamlandı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Ukraynalı pilotların İngiltere’deki F-16 eğitimi tamamlandı

Abone Ol 

İngiltere Hava Kuvvetleri yaptığı duyuruda, on Ukraynalı pilotun Temel Uçuş Eğitimini başarıyla tamamladığını ve bunun Ukrayna’nın F-16 uçağına geçiş yolculuğunda önemli bir dönüm noktası olduğunu duyurdu.

İngiliz Hava Kuvvetleri yaptığı açıklamada, pilotların temel uçuş becerileri, havacılık tıbbı ve yüksek g-kuvveti eğitimindeki yeterliliklerinin kabul edildiğini ve savaşa hazır olma durumlarının tamamlandığı belirtildi.

İngiliz Savunma Bakanı Grant Shapps, eğitimlerini tamamlayan pilotları tebrik ederek, ilk eğitimlerini tamamlamadaki cesaretlerini ve kararlılıklarını överek İngiliz pilotların birinci sınıf eğitim sağlamadaki önemli rolünü vurguladı.

İngiliz Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Sir Richard Knighton ise, pilotların başarılarından duyduğu gururu dile getirerek, modern savaşlarda hava gücünün öneminin altını çizdi.
Eğitimini tamamlayan Ukraynalı pilotların, Avrupa’da çok sayıda ülke tarafından taahhüt edilen F-16 savaş uçaklarının Ukrayna’ya tesliminin ardından göreve başlaması bekleniyor.
Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close