BAE Systems, yeni zırhlı aracının prototipinini görücüye çıkardı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

BAE Systems, yeni zırhlı aracının prototipinini görücüye çıkardı

Abone Ol 

Savunma sanayi üreticisi BAE Systems, insansız bir taretle donatılmış yeni Zırhlı Çok Amaçlı Savaş Aracı (AMPV) prototipini görücüye çıkardı.

Defence Blog tarafından verilen bilgilere göre BAE Systems tarafından sergilenen prototip, çok yönlü bir entegrasyon platformu olan Harici Görev Ekipmanı Paketine (ExMEP) sahip olacak.

BAE Systems AMPV program direktörü Bill Sheehy, gelişen muharebe sahası tehditlerine yanıt olarak modern yetenekleri hızlı bir şekilde sahaya sürmenin kritik olduğunu vurguladı.

Bill Sheehy yaptığı açıklamada; “ExMEP’li AMPV, askerlere gelişmiş operasyonel esneklik ve koruma sağlayarak savaş alanında dengeleri etkileyebilecek bir unsur olacak.” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgilere göre yeni araçlar, genel amaçlı varyant, görev komuta varyantı, havan taşıyıcı ve tıbbi tahliye varyantı dahil olmak üzere beş temel varyant olarak üretilecek.

Araçlar ayrıca, askerlerin modern savaşın zorluklarına karşı donanımlı olmasını sağlamak için artırılmış iç hacim, güç ve beka kabiliyetine sahip olacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close