TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları Başvuruları Başladı - M5 Dergi
GündemÖne Çıkan

TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları Başvuruları Başladı

Abone Ol 

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında gerçekleştirilen Teknoloji Yarışmaları’na başvurular başladı. 34 farklı kategoride düzenlenecek yarışmalara 28 Şubat’a kadar başvuru yapılabilecek.

TEKNOFEST’ten yapılan açıklamaya göre, ilkokuldan lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce genç, hayallerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına 28 Şubat’a kadar başvuru yapılabilecek.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları, bu yıl 34 farklı kategoride düzenlenecek. TEKNOFEST 2020’den farklı olarak Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Savaşan İHA, Yapay Zeka, Kültür ve Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları ilk kez gerçekleştirilecek.

4 milyon liradan fazla ödül dağıtılacak

TEKNOFEST, gençlerin, geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roketten otonom sistemlere, tarımdan sualtı sistemlerine kadar teknolojinin her alanında düzenlediği yarışmalarla bu alanda Türkiye tarihinin en büyük organizasyonunu gerçekleştiriyor.

Gençlerin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerini artırmak ve bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için 2021’de ön eleme aşamasını geçen takımlara 5 milyon liradan fazla malzeme desteği sağlanacak.

TEKNOFEST’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara ise 4 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak.

TEKNOFEST’ten yapılan açıklama şu şekilde; 

“Ülkemizin gelişmesi, her alanda bağımsızlığını güçlendirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini, “Milli Teknoloji Hamlesi” adı altında kendine hedef edinmiş TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin 4. yılını 21-26 Eylül 2021 tarihinde Atatürk Havalimanı’nda güçlü paydaşlarımızla birlikte gerçekleştireceğiz.

2021 yılında 34 farklı kategoride gerçekleştireceğimiz teknoloji yarışmalarında, ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 5 Milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği ve dereceye girmeye hak kazanan takımlara ise 4 Milyon TL’nin üzerinde para ödülü verilecektir.

Milli Teknoloji Hamlesi heyecanı ile durmaksızın devam ettiğimiz yolculuğumuz da hedefimiz, ülkemizin ulvi ülküsüne en iyi şekilde hizmet etmektir. Anadolu’nun her köşesine sesimizi duyurabileceğimiz bir yıl olmasını temenni eder, yarışma duyuru çalışmalarımız da desteklerinizi istirham ederim.

TEKNOFEST 2021 İstanbul’da yarışma hakkını elde etmek için Son Başvuru Tarihi 28 ŞUBAT!
Başvuru Linki: teknofest.org/yarismalar.html

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close