Lockheed Martin, T-50 savaş uçaklarına ATARS artırılmış gerçeklik sistemlerini entegre edecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Lockheed Martin, T-50 savaş uçaklarına ATARS artırılmış gerçeklik sistemlerini entegre edecek

Abone Ol 

Lockheed Martin, ATARS artırılmış gerçeklik sisteminin T-50 platformuna entegre edileceğini açıkladı.

Lockheed Martin tarafından yapılan basına açıklamasına göre; Korea Aerospace Industries ile ortak çalışma doğrultusunda, Red6 Gelişmiş Taktik Artırılmış Gerçeklik Sistemi (ATARS) T-50 platformuna entegre edilecek.

ATARS, birden fazla kullanıcı için sanal eğitim ortamı sunan çok yönlü bir artırılmış gerçeklik (AR) sistemidir.

Red 6 teknolojisi; pilotların fiziksel olarak uçuş hissi yaşamalarını sağlarken, pilotların yerdeyken gerçekçi senaryolar ile menzil ve oran olarak ölçeklenebilir, güvenli, simüle edilmiş eğitim ortamlarını deneyimlemelerini sağlıyor.

Lockheed Martin İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Aimee Burnett konu ile ilgili Defence Blog’a yaptığı açıklamada; “Vizyonumuz, müşterilerimizin ortak görevler için hızlı ve kararlı eylemler yapabilmesini sağlamaktır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını destekleyen gelişmiş 21. Yüzyıl Güvenlik yetenekleri oluşturmaya devam ediyoruz ve bunun bir örneği olarak Red sistemlerini T-50 platformuna entegre edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Lockheed Martin kısa süre önce ABD Hava Kuvvetleri’nin eğitim programları için kullanılacak olan TF-50A varyantını piyasaya sürmüştü.

Lockheed Martin tarafından verilen bilgilere göre TF-50A varyantı; ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın gereksinimlerini karşılamak için radar, elektronik harp sistemi, taktik veri bağlantısı ve diğer yetenekleri içerecek şekilde yapılandırıldı.

Defence Blog tarafından verilen bilgilere göre; ATARS sistemi başlangıçta T-50 platformlarına entegre edilecek olsa da, kısa vadede F-16, F-22 ve F-35 gibi diğer Lockheed Martin platformlarına da entegre edilebilir.

Kaynak: M5

 

 

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close