Yunanistan, Fransa'dan çok sayıda Patroller Taktik İHA almak için sözleşme imzaladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Yunanistan, Fransa’dan çok sayıda Patroller Taktik İHA almak için sözleşme imzaladı

Abone Ol 

Yunanistan, NATO’nun SPERWER İHA programı kapsamında Fransa merkezli savunma şirketi Safran ile Patroller İHA alımı için sözleşme imzaladı.

ABD merkezli Flight Global tarafından verilen bilgilere göre Yunanistan; NATO Destek ve Tedarik Ajansı’nın SPERWER İHA programı kapsamında Fransa merkezli savunma şirketi Safran’dan Patroller İHA’lar satın almak için sözleşme imzaladı.

Paris Air Show’da yapılan görüşmeler sonucunda imzalanan anlaşmaya göre Yunanistan, NATO Destek ve Tedarik Ajansı aracılığıyla dört birimlik bir anlaşma imzaladı.

NATO Destek ve Tedarik Ajansı tarafından yapılan açıklamada; “Bu sözleşme aracılığı ile Yunanistan ordusuna destek vermekten dolayı mutluyuz. Sistemler, Yunanistan’ın deniz ve sınır izlemeye faaliyetlerine kadar çok çeşitli gözetleme görevlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayacak.” ifadeleri kullanıldı.

Paris Air Show sırasında imzalanana anlaşmanın bütçesine ve satın alınacak olan İHA sayısına dair bilgi verilmedi.

Patroller İHA’lar Euroflir 410 yüksek çözünürlüklü elektro-optik kamera ile donatılmıştır. İHA’nın havada kalma süresi 1200-1800 dakika ve maksimum irtifası 7.6 kilometredir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close