Super Tucano’nun bakım hizmetlerini OGMA verecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Super Tucano’nun bakım hizmetlerini OGMA verecek

Abone Ol 

 Brezilyalı havacılık firması Embraer, A-29 Super Tucano hafif saldırı uçağı için destek ve bakım sağlamak üzere Portekiz havacılık şirketi OGMA’yı seçti.

OGMA, proje aracılığıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA, Europe, the Middle East, and Africa) hizmet sunacak.

Anlaşma, OGMA’nın mevcut A-29 Super Tucano müşterilerine uçak bakım hizmetleri için sertifika almasını, gelir elde etmesini ve Portekiz Havacılık Sanayii’ni güçlendirmesini sağlayacak.

Şirket ayrıca bakım sertifikasının ardından modernizasyon hizmetleri üzerinde de çalışacak.

Embraer Hizmetler ve Destek Başkanı ve CEO’su Johann Bordais, “A-29 Super Tucano için pazardaki gelişmeleri takip ediyoruz ve OGMA’nın uçaklar için mükemmel bir hizmet merkezi olmasını amaçlıyoruz.” dedi.

“OGMA, Embraer için EMEA bölgesinde stratejik bir varlıktır ve şirketimizin mevcut ve gelecekteki birçok projesinde Embraer için merkezi bir rol oynamaktadır.”

Embraer, Nijerya, Angola, Burkina Faso ve Mali dahil olmak üzere 15’ten fazla hava kuvvetine 260’tan fazla A-29 teslim etti.

Embraer Savunma ve Güvenlik Başkanı ve CEO’su Jackson Schneider, “A-29 Super Tucano, birçok Avrupa hava kuvvetinde büyük ilgi görüyor” dedi.

“Embraer, bakım ve geliştirme hizmetleri alanında OGMA ile birlikte, çeşitli misyonları en etkin şekilde yerine getirmek için talep edilen modifikasyonları ve teknolojik geliştirmeyi gerçekleştirerek pazara cevap vermeye hazırlanıyor.”

Yakın zamanda OGMA, Airbus A320neo’nun GTF PW1100G-JM dişli tahrik sistemlerini destekleyen bakım sertifikası için uçak motoru geliştiricisi Pratty & Whitney’den 74 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close