Rusya yeni gemisi “Purga”yı denize indirdi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rusya yeni gemisi “Purga”yı denize indirdi

Abone Ol 

 7 Ekim 2022’de United Shipbuilding Corporation’ın bir parçası olan Rus Vyborg Tersanesi, Rus Sahil Güvenlik’e hizmet etmesi planlanan “Purga” adlı Proje 23550 devriye gemisini denize indirdi.

Törene; Rusya Federal Güvenlik Servisi Sınır Teşkilatı Başkanı Vladimir Kulishov, Leningrad Bölge Hükümeti Başkan Yardımcısı Dmitry Yalov, United Shipbuilding Corporation (USC) Yönetim Kurulu Başkanı Georgy Poltavchenko, sirket temsilcileri ve tersane çalışanları katıldı.

USC Yönetim Kurulu Başkanı, mevcut durumda bu tür gemilerin önemine dikkat çekti: “Kuzey Akım gaz boru hatlarındaki son uluslararası terör eyleminin gösterdiği gibi, Batı aklın sınırlarını aştı ve tüm gücüyle deniyor. Ülkemizi stratejik avantajlardan yoksun bırakabilirler. Bu nedenle, Purga gibi sınır devriye gemileri, filomuzun Rus sınırlarını koruması ve muhafaza etmesi için çok gerekli olacaktır.”

“Proje başladığı zamandan beri dış dünyada çok şey değişti. Ülkemiz için bir zamanlar var olan tehditler hala var ve biz gemi imalatcıları, kısmen de olsa geminin zamanında hazır olacağını, sınırların güvenli bir şekilde korunacağını ve düşmanın geçmeyeceğini milletimize gösteriyoruz.” dedi VZZ (Vyborg Tersanesi) Genel Müdürü Alexander Solovyov.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close