Rusya, Ukrayna'ya gönderilen tanklara karşı Kornet füze donanımlı insansız kara araçları gönderecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rusya, Ukrayna’ya gönderilen tanklara karşı Kornet füze donanımlı insansız kara araçları gönderecek

Abone Ol 

Rusya, Ukrayna savaşı için Kornet tanksavar füze donanımlı Marker insansız kara araçlarını test ettiğini duyurdu.

Rus savunma kaynakları, Moskova’nın Ukrayna’ya gönderilen Batılı muharebe tanklarına karşı koymak için Marker insansız kara araçları göndermeye hazırlandığını açıkladı.

Kornet Füzesi

Rus devleti Rostec şirketine göre Kornet füzeleri, “modern reaktif zırhlı” olanlar da dahil olmak üzere muharebe tankları ve diğer zırhlı araçlara karşı tasarlandı .

Şirket geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada; Vikhr ve Ataka havadan fırlatılan füzeler ve 125 mm Mango zırh delici mermiler dahil olmak üzere, Kornet füzelerinin Alman Leopard tanklarını imha edebileceğini iddia etmişti.

Modern Savaş Enstitüsü’nün raporuna göre Leopard tanklarına zırh takılabilir. Ancak Ukrayna’ya gönderilen tankların koruyucu donanıma sahip olup olmadığı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Marker İnsansız Kara Aracı

Başlangıçta yeni robotik teknolojiler için bir test ortamı olarak geliştirilen Marker insansız hava araçlarına, 2021-2022’de anti-drone elektronik karıştırma ve otonom iletişim yetenekleri dahil olmak üzere yükseltmeler yapıldı.

Üç tonluk paletli platform ayrıca bir grup yer robotuyla iletişim kuracak şekilde donatılmış durumda ve Rusya, Ukrayna savaşı için Kornet donanımlı araçlar için seri üretim planlıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close