Rusya: "Ukrayna'nın gizli biyolablarda oluşturulan 'mutant' birlikleri var" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Rusya: “Ukrayna’nın gizli biyolablarda oluşturulan ‘mutant’ birlikleri var”

Abone Ol 

Rusya, Ukrayna’ya karşı yürüttüğü işgal girişiminde, Ukrayna’yı hızlı bir şekilde işgal planlarının neden bu kadar olağanüstü bir şekilde bozulduğuna dair yeni bir iddia ortaya attı.

Rusya’ya göre Ukrayna birlikleri, Amerikan biyo-laboratuarlarında “gizli deneyler” yapılarak insanüstü ölüm makinelerine dönüştürüldü.

Rus milletvekilleri, Ukraynalı askerlerin “uyuşturulmuş” olduğunu iddia ediyor.

Rus medyasından Kommersant’ın bildirdiğine göre bu iddia, Ukrayna’daki “biyo-laboratuvarları” araştırmak için oluştulmuş olan komisyona başkanlık eden iki Rus milletvekili tarafından ortaya atıldı.

Rusya Federasyon Konseyi başkan yardımcısı Konstantin Kosachev ve Rusya Devlet Duması başkan yardımcısı Irina Yarovaya, sözkonusu iddiayı “raporların bomba bulguları” olarak nitelendirdi.

İki milletvekili; Ukraynalı savaş esirleri üzerinde yapılan kan testlerinde, bu askerler üzerinde gizlice deney yapıldığını düşündüren “bir dizi hastalığın” ortaya çıktığını iddia etti.

İlgili komisyonun hazırladığı raporda; “Yapılan incelemelerde; insan bilincinin izlerini tamamen etkisiz hale getiren, onları en acımasız ve en ölümcül canavarlara dönüştüren performans arttırıcı ilaçlar kullanıldığı doğrulandı.” ifadelerine yer verildi.

Raporda; Ukraynalı mahkûmların kanında bulunan Hepatit A antikorlarının varlığının, bir Amerikan biolabs çalışmasının kanıtı olduğu iddia edildi.

Rusya Devlet Duması başkan yardımcısı Irina Yarovaya yaptığı açıklamada; “Bu sonuçların, Ukrayna’nın bu ilaçları askeri personel üzerinde test ettiğini gösteriyor olması oldukça olası.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close