Rus ordusu yeni parti T-90M Proryv tanklarını teslim aldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rus ordusu yeni parti T-90M Proryv tanklarını teslim aldı

Abone Ol 

Rus devlet havacılık ve savunma şirketi Rostec, Rus birliklerine yeni bir parti T-90M Proryv tankının teslim edildiğini duyurdu.

Rus devlet havacılık ve savunma şirketi Rostec, yan kuruluşu Uralvagonzavod tarafından üretilen yeni bir parti T-90M Proryv tankını Rus ordusuna teslim ettiği duyurdu.

TASS tarafından paylaşılan bilgilere göre teslimat, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşta uğradığı kayıpları telafi etmek ve cephe hattının gücünü korumak için sürdürdüğü çabaların bir parçası.

Savunma sanayi kuruluşu Rostec’e göre yeni tedarik edilen tanklar, mürettebatın hayatta kalma kabiliyetini ve savaş senaryolarında operasyonel etkinliği arttırmayı amaçlayan bir dizi yeni geliştirmeye sahip.

TASS tarafından paylaşılan bilgilere göre; T-90M Proryv tankları çok yönlü koruma ve 7/24 operasyon için tasarlanmış modern, yüksek otomasyonlu bir atış kontrol sistemine sahip. Tanklarda yapılan geliştirmeler arasında taretin değiştirilmesinin yanı sıra güç aktarma unsurları, şanzıman sistemi ve süspansiyonda yapılan iyileştirmeler de yer alıyor.

Ancak Batılı analist ve askeri uzmanlar Rus yetkililerin iddialarına şüpheyle yaklaşarak, T-90M tankının T-72/80/90 ailesinde bulunan teknik eksiklikleri hala taşımaya devam ettiğini belirtiyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close