Rheinmetall İngiliz Ordusu için geliştirdiği Brimstone zırhlı araç konseptini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rheinmetall İngiliz Ordusu için geliştirdiği Brimstone zırhlı araç konseptini tanıttı

Abone Ol 

Savunma sanayi kuruluşu Rheinmetall, İngiliz Ordusu için geliştirdiği Brimstone füze donanımlı Boxer zırhlı araç konseptini tanıttı.

Yapılan açıklamaya göre; Boxer Overwatch, İngiliz Ordusunun Mounted Close Combat Overwatch (MCCO) yetenek gereksinimi için MBDA ile işbirliği içerisinde geliştirdi.

Yeni zırhlı araç hakkında açıklama yapan Rheinmetall, Boxer Overwatch’ın “hızlı manevra kabiliyeti ile savaş alanındaki ilerleyen kuvvetlere avantaj” sağladığını ve “üstün tarama yeteneği” ile ilerleme savaş alanındaki güçlerin ilerlemesi anlamında büyük etki uyandırdığı belirtildi.

Rheinmetall’e göre, kara saldırı füzesinin entegrasyonu, aracın kabiliyetlerinde değişiklik gerektirmedi ve manevra kabiliyetini korumasına izin verdi.

Açıklamaya göre sistem, 20 kilometreye (12.4 mil) kadar aynı anda birden fazla hedefe nişan almak için bir  fırlatma özelliğine sahip.

Rheinmetall genel müdürü Colin McClean aracın; “Bu yeteneği İngiliz ordusuna hızlı bir şekilde ulaştırmayı dört gözle bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close