Rapor: "Pentagon'un Ukrayna'ya gönderdiği stoklarını yenilemek için bütçeye ek 10 milyar dolara ihtiyacı var" - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rapor: “Pentagon’un Ukrayna’ya gönderdiği stoklarını yenilemek için bütçeye ek 10 milyar dolara ihtiyacı var”

Abone Ol 

ABD medyası, ABD Savunma Bakanlığı’nın Ukrayna’ya gönderilen silah ve teçhizatı yenilemek için yaklaşık 10 milyar dolara ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

Defence News’in ABD Savunma Bakanlığı raporlarına atıfta bulunduğu haberine göre; Pentagon’un Kiev’e gönderilen silah stoklarını yenilemek için en az 10 milyar dolara ihtiyacı bulunuyor.

Diğer yandan haberde; Pentagon’un gönderilen varlıkların yerine yenilerini koymanın potansiyel maliyeti yerine bunların gerçek değerini hesapladığı belirtildi.

Bu bağlamda, artık üretilmeyen eski mühimmatların modern versiyonlarıyla değiştirilmesi gerekecektir ki bu da ABD’nin hesaplanandan daha fazla bütçeye ihtiyaç duyacağı anlamına geliyor.

Defence News’e göre Pentagon’un ihtiyaç duyduğu finansmanı sağlamak için Başkan Joe Biden’ın Kongre’ye ek talepte bulunacak.

Ancak Defence News’e konuşan uzmanlara göre; dış harcamalar ve ABD sınır güvenliğinin iyileştirilmesi konusunda devam eden tartışmalar ek yardım tasarısının geçmesini zorlaştırabilir.

ABD, Rus işgalinin başlangıcından bu yana Ukrayna’ya yaklaşık olarak 44 milyar dolar güvenlik yardımı gönderdi.

Pentagon yetkilileri 10 milyar dolarlık açığın Ukraynalıları eğitmek üzere Avrupa’ya daha fazla asker göndermenin ve Orta Doğu’daki askeri faaliyetlerini arttırmanın getireceği maliyetleri içermediğini belirtiyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close