L3Harris ve Embraer, beraber proje yürütecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

L3Harris ve Embraer, beraber proje yürütecek

Abone Ol 

 Dünyanın en büyük 10 savunma şirketinden biri olan ABD’li L3Harris ve Brezilyalı Embraer, ABD Hava Kuvvetleri’ne satış yapmak amacıyla Brezilya havacılık şirketinin KC-390 Millennium’unu temel alan bir tanker uçak projesi için birlikte çalışacaklarını söyledi.

Air Force Association’ın bugün Maryland’deki National Harbor’da başlayacak olan Air Space & Cyber ​​konferansı öncesinde yapılan açıklamada şirketler, KC-390’lara yakıt ikmali yapmasını sağlayan kuyruktaki boom eklentisi ve çeşitli aviyonik sistemlerin entegrasyonunda ortak çalışacaklarını bildirdi.

L3Harris CEO’su Christopher Kubasik, “Embraer ile birlikte KC-390 uçağına havadan yakıt ikmali kabiliyetleri katarak maliyet etkin ve çabucak sahaya entegre edilebilecek bir çözüm üretmeyi amaçlamakta.”

KC-390’ın mevcut yetenekleri arasında, uçuş halindeki uçaklara yakıt ikmali için boom ve kısa ve hazır olmayan pistlerden kalkış ve iniş yeteneği bulunmaktadır. Brezilya hava kuvvetleri KC-390’ı uçuruyor ve Portekiz ve Macaristan bunu sırasıyla 2023 ve 2024’te kullanmaya başlayacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close