AeroVironment, yeni navigasyon sistemini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

AeroVironment, yeni navigasyon sistemini tanıttı

Abone Ol 

 Amerikan savunma sanayii firması AeroVironment, “Puma” dronunun iki modeli için yeni bir navigasyon sistemi tanıttı.

Puma 2 AE ve 3 AE modellerinin operatörleri artık navigasyon yetenekleri, özellikleri ve işlevleriyle ilgili sürekli yazılım ve donanım sistemi güncellemelerine erişebiliyor.

AeroVironment yaptığı açıklamada, yeni nesil navigasyon sisteminin, görüntü verilerini toplayan ve yerdeki özellikleri izleyen, uçağın uçuş sırasında kesin konumunu belirlemesini sağlayan aşağı bakan sensörlere sahip olduğunu belirtiyor.

Başkan Yardımcısı Trace Stevenson, “Operatörler artık sistemin yeni navigasyon yetenekleriyle görevleri daha güvenli bir şekilde yerine getirebilirler” dedi.

Yeni sistem sayesinde çeşitli konumlama sistemleri arasında otonom bir şekilde geçiş yapılabilecek. Bu sayede operatörün müdahalesi minimuma indirilerek güvenli bir şekilde görev yapılabilmesine olanak sağlanıyor.

AeroVironment’in Puma AE, tüm ortamlarda kritik görev istihbaratı, gözetleme ve keşif sağlayan hafif bir insansız hava aracı sistemidir.

1,4 metre uçak, özellikle yüksek irtifa ve daha sıcak iklimlerde rüzgar direncini azaltmak ve fırlatma verimliliğini artırmak için aerodinamik, yuvarlak kenarlara sahiptir.

Çoklu görev yeteneğine sahip Puma 3 AE ayrıca gündüz, gece ve düşük ışık operasyonları için 2,5 saatlik havada kalma süresine sahiptir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close