Japonya ve Almanya ilk ikili hava kuvvetleri tatbikatını gerçekleştirdi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Japonya ve Almanya ilk ikili hava kuvvetleri tatbikatını gerçekleştirdi

Abone Ol 

Japonya Hava Öz Savunma Kuvvetleri (JASDF) ve Alman Hava Kuvvetleri, Japon topraklarında ilk ikili hava tatbikatlarını gerçekleştirdi.

Tokyo merkezli Nikkei Asia tarafından hazırlanan bir rapora göre, Hızlı Pasifik Tatbikatı 2022 tatbikatı Berlin’in Hint-Pasifik’teki güvenlik çabalarını destekledi. Aynı zamanda Japonya ve NATO arasındaki ortaklığı güçlendirmeyi de amaçlıyordu.

Verilen bilgilere göre, Alman Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ingo Gerhartz, Singapur’dan sekiz saat boyunca bir Eurofighter Typhoon Uçağı uçurmak için Tokyo yakınlarındaki Hyakuri Hava Üssü’ne gitti.

Tatbikatlar ayrıca bir Alman Eurofighter’ın Japonya’yı ilk ziyareti olma özelliği taşıyor. Alman Hava Kuvvetleri tatbikat sırasında iki ilave Eurofighter kullandı.

Alman Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ingo Gerhartz; “Tatbikat, bölgeden etkin olma isteğimizi ortaya koydu. Bu bölgede yer almaya devam edeceğiz.” ifadelerini kulandı. 

Verilen bilgilere göre Almanya’ya ait Eurofighter filosu, Japonya’ya inmeden önce Singapur’a iniş provası gerçekleştirdi.

Filo ayrıca Rapid Pacific 22’ye katılmadan önce Japonya, Birleşik Krallık, ABD ve diğer güçlerle birlikte Avustralya’nın Pitch Black Tatbikatı’na katıldı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close