Japonya hipersonik füzelere entegre edilecek Scramjet motorunun testlerine hazırlanıyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Japonya hipersonik füzelere entegre edilecek Scramjet motorunun testlerine hazırlanıyor

Abone Ol 

Japonya, büyük olasılıkla Japon ordusunun gelecekteki hipersonik füzelerine entegre edilecek olan bir scramjet motorunun ilk uçuş testlerine hazırlanıyor. Testler 23 Temmuz’da Japan Aerospace Exploration Agency [JAXA] Uchinoura Uzay Merkezi’ndeki test sahasında yapılacak.

Japonya, hipersonik füzeleri için kendi motorunu geliştiriyor. Uzmanlara göre, roketleri veya diğer uçaklarda gelecekteki enerji konfigürasyonu, yakıtı süpersonik hızlarda yakacak.

Japonya güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamada; “Bu araştırma projesinin amacı, scramjet motorundaki uçuş sırasındaki yanma olayını tahmin eden bir model elde etmektir” ifadeleri kullanıldı ve sonuçların yer tabanlı rüzgar tüneli testlerinden elde edilen verilerle karşılaştırılacağı belirtildi.

Japonya’daki kaynaklara göre, scramjet motor testleri aynı zamanda modelin dijital bir analizini oluşturmak için temel oluşturacak ve bu da büyük olasılıkla “gerçek uçuş sırasında verilerin düzeltilmesi ve tahmini” üzerinde gelecekteki çalışmalar için altyapı oluşturacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close