İsrail merkezli savunma sanayi kuruluşu Rafael, 'Altıncı Nesil' havadan havaya füzesini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrail merkezli savunma sanayi kuruluşu Rafael, ‘Altıncı Nesil’ havadan havaya füzesini tanıttı

Abone Ol 

Savunma sanayi kuruluşu Rafael Advanced Defence Systems, Paris Air Show 2023’te Sky Spear ‘altıncı nesil’ havadan havaya füzesini tanıttı.

Janes Post tarafından verilen bilgilere göre; savunma sanayi kuruluşu Rafael tarafından üretilen ve Paris Air Show 2023’te ilk kez sergilenen Sky Spear ‘altıncı nesil’ havadan havaya uzun menzilli füze, erken kilitlenme ve hava savunma sistemlerine karşı koruma sağlayan yeni bir radyo frekansı özelliğine sahip. 

Rafael’in füze geliştirme direktörü Yaniv Rotem; Sky Spear füzesinin şu anda teknoloji hazırlık seviyesinde olduğunu ve gelişimini ilerletmek için hükümet ortaklığına ihtiyacı olduğunu belirtti. 

Rafael’in hava ve füze savunma müdürlüğü başkanı Pini Yungman ise yaptığı açıklamada; “Rafael’in ilk havadan havaya füzesi 1959’da geliştirildi. Beş nesil sonra geliştirdiğimiz Sky Spear füzesi ile bu alanda benzersiz ve zamanında çözümler sağlama konusundaki teknolojik üstünlüğümüzü yeniden ortaya koyduk.” ifadelerini kullandı.

Rafael Advanced Defence Systems’e göre Sky Spear füzesi, son teknoloji bir RF arayıcı ve çeşitli diğer gelişmiş teknolojileri bünyesinde barındırıyor. 

Firma, “Sky Spear füzesi, uzun menzillerdeki hedeflere saldırmak için tasarlandı ve rakiplerin hava savunma sistemleri tarafından algılanması oldukça güç. Yeni RF teknolojisi füzenin erken kilitlenmesine ve hedefine hassas bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor.” açıklamasında bulundu. 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close