İspanya yeni geliştirdiği ‘Crow’ anti-drone sistemini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İspanya yeni geliştirdiği ‘Crow’ anti-drone sistemini tanıttı

Abone Ol 

İspanyol savunma firması Indra , Sevilla’daki insansız araç fuarında “Crow” karşı insansız hava aracı sistemini sergiledi.

Verilen bilgilere göre, İspanya’nın hava ve uzay kuvvetleri,  yapılan testler sırasında son teknoloji drone karşıtı sistemin yardımıyla, sanal olarak ortaya çıkan tehdidi “birkaç saniye içinde” tespit etti ve etkisiz hale getirdi. 

Indra’ya göre anti-drone sistemi, izinsiz girişi hemen tespit etmek ve tehdidi doğrulamak için yüksek hassasiyetli radar ve optoelektronik sistemlerini kullandı.

Firma tarafından verilen bilgilerde; “Sistemin elektronik savunma antenleri, dronların kullandığı bağlantı türünü belirlemek için radyo spektrumu kullanıyor.  Indra’nın gelişmiş algoritması, radar ve radyo spektrumu tarafından toplanan tüm verileri, havadaki drone türünü ve nasıl etkisiz hale getirileceğini tespit etmektedir.” ifadeleri kullanıldı. 

Crow anti-drone teknolojisinin;  havaalanlarını, kritik altyapıları, hükümet binalarını ve askeri lokasyonları korumak için kullanılacağı belirtildi. 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close