İran askeri geçit töreninde yeni uzun menzilli hava savunma sistemini sergiledi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İran askeri geçit töreninde yeni uzun menzilli hava savunma sistemini sergiledi

Abone Ol 

İran, düzenlenen askeri geçit töreninde, insansız hava araçları ve uzun menzilli balistik füzeler de dahil olmak üzere bir dizi askeri teçhizat sergiledi.

İran, İsrail’e düzenlenen askeri saldırının ardından, geniş çaplı bir askeri geçit töreni düzenleyerek yeni uzun menzilli balistik füzelerini ve insansız hava araçlarını sergiledi.

Tasnim News’de yer alan bilgilere göre, sergilenen cephanelik arasında Bawar-373 adlı yeni geliştirilmiş uzun menzilli hava savunma sistemi de yer aldı.

Verilen bilgilere göre, bu yükseltilmiş karadan havaya füze sistemi, kısa menzilli balistik füzeler de dahil olmak üzere 300 kilometreyi aşan mesafelerdeki hava hedeflerini vurma kabiliyetine sahip.

Modernize edilen kompleks ayrıca, katı yakıtlı karadan havaya füze Sayyad 4B’nin önleme kabiliyetini arttıran en son yinelemesini içeriyor.

İran’ın Bawar-373 hava savunma sisteminin, genişletilmiş menzili ile 100’e kadar hedefi tespit etme, 60’ını aynı anda izleme ve altısına aynı anda angaje olma kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Tasnim News’e göre; İran’ın gelişmiş silahlarını sergilemesi, başta İsrail olmak üzere bölgesel tehditlere yanıt vermeye hazır olduğu yönünde açık bir mesaj niteliği taşıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close