İngiltere ve ABD askerleri, PC-C4 "geniş çaplı savaşa hazırlık" tatbikatları gerçekleştiriyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İngiltere ve ABD askerleri, PC-C4 “geniş çaplı savaşa hazırlık” tatbikatları gerçekleştiriyor

Abone Ol 

Yüzlerce İngiliz askeri, “savaşa hazırlık amacıyla” Project Convergence Capstone 4 etkinlikleri için ABD ordusu ile tatbikatlar yürütüyor.

Project Convergence Capstone 4 tatbikatlarının (PC-C4) bir parçası olan etkinlik, İngiliz birliklerinin çok alanlı bir savaş alanında nasıl etkili bir şekilde savaşabileceğine dair eğitimleri kapsıyor.

Defence Express’e konuşan askeri uzmanlara göre tatbikat ayrıca, ortaya çıkan tehditlere yanıt verirken tepki süresini ve karmaşıklıkları azaltarak İngiliz Ordusunun savaş alanında daha ölümcül olmasına yardımcı olacak.

Tatbikat sırasında ayroca, bazı yeni askeri teknolojilerin de “2030’un İngiliz Ordusunu” şekillendirmeye yardımcı olmak üzere ilk kez sahada konuşlandırıldığı bildiriliyor.

Tatbilat sırasında, otonom platformların modern savaş alanındaki rolünü değerlendirmek için bir bilgi sistemleri ağı kullanıldığı belirtildi.

Defence Express’e göre tabikatlarda şu ana kadar askeri birliklerin operasyonel bir senaryoda ilk kez ve “daha önce hiç görülmemiş bir büyüklükte” verileri etkin bir şekilde taşımasına olanak sağlayan veri akış sistemleri de kullanıldı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close