Hindistan Ordusu, yüzlerce dolanan mühimmat tedarik edecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Hindistan Ordusu, yüzlerce dolanan mühimmat tedarik edecek

Abone Ol 

 Hindistan Ordusu ve Hindistan Hava Kuvvetleri, Ekim – Kasım 2022’de açıklanan Ordu ihtiyaçları doğrultusunda yüzlerce dolanan mühimmat tedarik etmeyi planlıyor.

Bu mühimmatlar, Hintli üreticilerden tedarik edilecek. Ekim ayının başlarında Savunma Bakanlığı, 50 ile 100 adet arası Orta Menzilli Dolanan Mühimmat (MRLM) tedarik etme isteğini yayınladı. Söz konusu MRLM sistemlerinin, hafif zırhlı taktik hedeflere karşı etkili olması bekleniyor. Mühimmat, EO/IR sensörlerine ve 150 km’nin üzerindeki menzillerdeki hedefleri vurma kabiliyetine sahip olması da beklentiler arasında.

Hint Ordusu, topçu birlikleri için 120 dolanan mühimmat ile birlikte 10 set Hava Hedefleme Sistemi tedarik edecekti. Bu teklif talebi, 8 kg’lık bir savaş başlığı, iki saatlik bir uçuş süresi ile 100 km’nin üzerinde bir menzil şartlarını içeriyor. EO faydalı yük donanımlı mühimmat, gece ve gündüz koşullarında hedef ayrımcılığı yapabilecektir. Ayrıca mühimmatın 4 × 4 kamyondan fırlatılabilmesi bekleniyor.

Nisan ayında Ordu, mekanize piyade birimleri için 180 adet Canister Launched Loiter Munitions (CALM) tedarik etmek için bir talep metni yayınladı. 45 adet taşınabilir yer kontrol sistemleri, simülatörler, eğitim mühimmatları ve 180 adet mühimmat temin edilecek. CALM, 15 km’ye kadar menzile sahip olacak ve 500 mm RHA HEAT savaş başlığı ile donatılacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close