Hindistan ordusu, yerli kamikaze dronları envanterine katıyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Hindistan ordusu, yerli kamikaze dronları envanterine katıyor

Abone Ol 

Hindistan merkezli savunma üreticisi Kadet Savunma Sistemleri, Hindistan Savunma Araştırma Geliştirme Organizasyonu ile işbirliği içinde ürettiği kamikaze dronları Hindistan ordusuna teslim etmeye başladı.

Hindistan merkezli savunma üreticisi Kadet Savunma Sistemleri tarafından yapılan basın açıklamasına göre, kamikaze drone olarak bilinen Loitering Aerial Munitions’ın son testleri başarılı bir şekilde gerçekleştirildi ve Hindistan donanmasına teslim edilmeye başlandı.

Verilen bilgilere göre; Kadet’in kamikaze dronlarını benzerlerinden ayıran özellik, 5.000 metreyi aşan fırlatma irtifası kapasitesiyle çeşitli arazi ve ortamlara uyum sağlayabilmeleridir. Uzmanlara göre; bu sistemlerin tamamen yerli olması ve bileşenlerinin %90’ından fazlasının yurt içinden temin edilmesi dikkat çekicidir.

Kadet Savunma Sistemleri CEO’su Avdhesh Khaitan; “Yerli kamikaze dronların tasarlanması ve geliştirilmesi; Hindistan silahlı kuvvetleri için kritik bir dönüm noktasıdır. Artan talebi karşılamak için üretimi arttıracağız.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close