Polonya'dan Erken Uyarı Balonu için 1,2 milyar dolarlık sözleşme - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Polonya’dan Erken Uyarı Balonu için 1,2 milyar dolarlık sözleşme

Abone Ol 

Polonya silah tedarik ajansı başkanı, Polonya hükümetinin Barbara aerostat keşif programı tedarik sözleşmesini önümüzdeki günlerde imzalayacağını açıkladı.

Polsat News’in haberine göre Polonya silah tedarik ajansı başkanı Kuptel, “Kısa bir süre içinde, “Barbara” aerostatları için sözleşme imzalanacayacak ve güvenliğimiz konusunda kritik bir adım daha atacağız” açıklamasında bulundu.

Kuptel imzadan önce birkaç unsurun tamamlanması üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

1.2 Milyar Dolarlık Tedarik

Tahmini 1.2 milyar dolarlık Hava Sahası ve Yüzey Radar Keşif aerostat sistemleri ABD tarafından tedarik için onaylanmış durumda.

Satın alma, dost-düşman tanımlama kabiliyetine sahip havadan erken uyarı radarları, elektronik sensörler, yer kontrol sistemleri ve elektrikli bağlama ve gömülü fiber optiklere sahip bağlama sistemlerini içermektedir.

Verilen bilgilere göre satışım ana yüklenicileri, Raytheon Intelligence & Space, ELTA North America ve Avantus Federal LLC olacak.

Asılı Radarlar

Polonya silah tedarik ajansı başkan Kuptel’e göre, aerostat radarlar Polonya hava sahasından Ukrayna, Belarus ve Rusya’nın Kaliningrad eksklavına kadar olan gökyüzünü izleyecek.

Bu radarlar seyir füzeleri gibi alçaktan uçan nesneleri ve hayalet uçaklar gibi düşük radar kesitine sahip olanları tespit edebilecek.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close